ویژگی های استایل تام بوی

ویژگی های استایل تام بوی

استایل تام بوی از جمله پوشش های پرطرفدار در میان دختران جوان و زنان است. بلکه درست است این استایل تنها مختص به جنس مونث است و استفاده آن برای آقایان، مفهومی ندارد. چراکه tom boy استایلی است که در آن از آیتم های پسرانه زیادی بکار گرفته شده است. این استایل بسیار مناسب برای دخترانی است که حداقل یکبار هم که شده دوست دارند همانند آقایان لباس های راحت بپوشند.

علاوه بر استایل و زیبایی، tom boy نوعی نگرش اعتراض‌گونه در خود دارد. درواقع این استایل با هدف اعتراضات به تفاوت های جنسیتی و کمبود های اجتماعی زنانه شکل گرفته بود. البته امروزه باتوجه به اینکه میزان این تفاوت ها کمتر شده تا حدودی برابری جنسیتی در جوامع به وجود آمده، این سبک پوشش حالت اعتراض گونه خود را از دست داده است و به صورت سلیقه ای تبدیل شده است.

تاریخچه استایل تام بوی

در اوایل قرن 15، عبارت تام بوی به پسران هنجار شکن گفته می‌شود اما در اواخر همین قرن، این عبارت برای دخترانی که رفتار پسرانه داشتند بکار می‌رفت. اما استایل تام بوی در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20م میلادی در میان زنان گسترش یافت. درواقع در دهۀ 1930 که به عصر جاز نیز شناخته می‌شود، بسیاری از زنان، ظاهر ساده و مردانه را برگزیدند و از همان زمان، این واژه برای نامیدن چنین استایلی استفاده شد. 

این نوع استایل زنانه در دوران جنگ های جهانی بسیار استفاده می‌شده‌اند. حتی پس از اتمام جنگ ها و صنعتی شدن جوامع، پوشیدن این لباس های مردانه نماد آزادی و فمنیسم محسوب می‌گشته است. طرفداران این سبک معتقد بودند که با استفاده از تیپ تام بوی می‌توانند ارتباط راحت تر و بدون دردسری با مردان داشته باشند؛ زیرا با این لباس ها هیچگونه دلبری زنانه وجود نداشت.

جزئیات پوشش tom boy

در ادامه به جزئیات استایل تام بوی می‌پردازیم. اما اگر می‌خواهید این استایل را به عنوان پوشش خود انتخاب کنید باید بدانید که هرچه پوشش و جزئیات استایل شما پسرانه و مردانه‌تر باشد، در بوجود آمورد این سبک موفق‌تر خواهید شد. در این استایل باید از تمام سعی خود در جهت کاهش ظرافت زنانه‌تان، بکار ببرید.

تیشرت مناسب استایل تامبوی زنانه:

گشادی و راحتی مهمترین ویژگی در این استایل است. اگر در کمد لباس های خود، تیشرت گشاد و راحت ندارید، چند دست برای خودتان خریداری کنید. رنگ‌ های سبز تیره، سرمه‌ای، مشکی، قهوه‌ای، خاکستری و خردلی برای تیشرت تامبوی مناسب هستند.

اگر می‌خواهید استایلتان از یکنواختی و سادگی خارج شود، می‌توانید از تیشرت هایی با طرح های گرافیکی در پوششتان استفاده کنید. روی تیشرت ‌تان هر طرحی می تواند نقش بسته باشد؛ از تصویر جمجمه گرفته تا تصاویر جالب و خنده‌ دار. برای روزهای سرد سال نیز می‌توانید از هودی های اورسایز استفاده کرد.

شلوار تام بوی:

دامن، پیراهن و یا هر چیزی که شکل و شمایل مردانه نداشته باشد، در این استایل جای ندارد. تنها می‌توانید از شلوار و یا شلوارک استفاده کنید. شلوارهای چرم، جین و پارچه ‌ای، هر سه برای سبک تامبوی زنانه مناسب هستند.

علاوه بر آن با استفاده از شلوارهای فاق بلند، می‌توانید آنها را براحتی با پیراهن و تی شرت و هودی ست کنید. این شلوارها معمولاً با رنگ های روشن و متوسط استفاده شده و زیبایی منحصر به فردی را در استایل شما بوجود می‌آورد. شلوارهای جین زاپدار یا اصطلاحاً پاره نیز برای استایل تام بوی می‌تواند یک انتخاب عالی باشد.

کفش:

از دیگر جزئیات مهم در استایل تامبوی، کفش ها می‌باشند. کفش‌تان نیز باید مثل لباس‌ هایتان راحت باشد. به هیچ عنوان کفش های پاشنه بلند را با این این استایل نپوشید. کفش کتانی از بهترین گزینه‌ ها برای استایل تامبوی زنانه بوده و آنرا به همراه هر لباسی می‌‌توانید بپوشید.

کفش‌ های slip-on، کتانی های سفید و پوتین های نظامی از بهترین گزینه‌ ها برای پوشش تامبوی محسوب می‌شوند. کتانی های سفید در هر سبک استایلی قابل استفاده هستند از این رو شما می‌توانید به راحتی لباس های خود را با آن ست نمایید.

مدل مو و آرایش در استایل تام بوی

سعی کنید تا حد املکان از آرایش خیلی ساده و کم در استایل تام بوی استفاده کنید. آرایش غلیظ و پر رنگ با این استایل کاملاً در تضاد است. چراکه بیشتر المان های پوشش تامبوی مردانه است اما آرایش و میکاپ چیزی است که برای زنان وجود دارد.

بیشتر افراد تصور می‌کنند که برای این استایل حتماً باید مدل موها پسرانه و کاملاً کوتاه باشد. در صورتی که اصلاً این چنین نیست. موهای کوتاه از عناصر ضروری این استایل نیست. اما با توجه به آنکه تیپتان پسرانه است، بهتر میباشد مدل موهایتان نیز برای این سبک کوتاه و پسرانه باشد. لازم به ذکر است که میان “پسرانه” و “مردانه” تفاوت زیادی وجود دارد. تامبوی بیشتر به سراغ استایل های پسرانه می‌رود.

البته مدل موهای پسرانه نیز تنوع زیادی دارند. موهای کوتاه که بین پسران نوجوان رایج است از اصلی‌ترین گزینه های ویژه ی استایل tom boy هستند. تنها کلید شیک بودن در این استایل، سادگی است؛ پس تا آنها که می‌شود سعی کنید مدل موهای ساده‌ای داشته باشید.

اکسسوری های سبک تامبوی

اکسسوری هایی که در استایل تام بوی نیز استفاده می‌شود باید کاملاً ساده و از جنس مردانه یا پسرانه باشد. برای این منظور تصور کنید که یک پسر بچه کوچک از چه اکسسوری‌هایی در پوشش خود استفاده می‌کند. کلاه و کراوات جزو اصلی‌ترین اکسسوری های او خواهد بود.

با کراوات می‌توانید یک استایل مردانه بسیار شیکی را ایجاد نمایید. از پوشیدن زیورآلات پر زرق و برق دوری کنید؛ گوشواره های میخی و حلقه‌ای معمولی بپوشید. اگر می‌خواهید از دستبند و یا گردنبند استفاده کنید بهتر است جنس آنها پلاستیکی یا چرم باشد. کلاه‌ بیسبال و کلاه‌ های فدورا و beanies گزینه ‌های بسیار مناسبی در این سبک هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *