آموزش عکاسی

با آموزش دوره عکاسی به صورت حرفه ای و تخصصی حرفه عکاسی را در یک آموزشگاه عکاسی معتبر فرا میگیرید. شما با شرکت در بهترین کلاس عکاسی میتوانید تبدیل به یک عکاس خبره شوید و شروع به درآمد زایی کنید.

در ادامه میخواهیم به معرفی دوره آموزش عکاسی مجموعه خانه آموزش می پردازیم. آموزشگاه عکاسی ما به عنوان مجری بهترین دوره عکاسی حضوری، شما را برای یادگیری هر چه بهتر حرفه عکاسی آماده می کنیم.

همچنین میخواهیم با معرفی مباحث عکاسی در سایت خانه آموزش گام عظیمی در موفقیت شما برداریم پس اجازه بدید با کلاس عکاسی در بهترین آموزشگاه عکاسی در تهران آشنا شویم.

کلاس آموزش طراحی لباس

دوره عکاسی 0 تا 100

اگر بخواهیم به اهمیت دوره عکاسی و آشنایی با صنعت جذاب عکاسی صحبت کنیم ابتدا باید اعلام کنیم که کلاس عکاسی یکی از جذابترین کلاس های آموزشی عصر حاضر می‌ باشد که توسط آموزشگاه های مختلفی از جمله خانه آموزش به علاقمندان در این زمینه تعلیم داده می‌شود.

مردم همواره در پی آنند که به نحوی لحظات خود را به ثبت برسانند و آن را با سایرین به اشتراک بگذارند. به همین منظور نیز می‌باشد که عکاسی کردن و گرفتن عکس برای افراد هیجان انگیز است. چرا که از طریق آن می‌توانند بعدها با دیدن آن تصاویر، حس و حال لحظه‌ای که در آن موقع داشته‌اند را درک کنند.

خانه آموزش به عنوان مجری بهترین آموزشگاه عکاسی در تهران، به برگزاری هر دو کلاس عکاسی آنلاین و حضوری می‌پردازد. تا از این طریق علاقه‌ مندانی که  قادر به شرکت در کلاس حضوری نیستند، بدون هیچ مشکلی بواسطه اینترنت در دوره ها شرکت نمایند.

اهمیت کلاس عکاسی

سوالی که مطرح است این می‌باشد که چرا انقدر شرکت در کلاس عکاسی اهمیت دارد؟ مگر نمی‌شود بدون کلاس رفتن نیز عکاسی نمود؟ در جواب این سوال باید گفت که بله می‌توان بدون شرکت در دوره عکاسی، عکاسی کردو لحظات خود را به ثبت رساند. اما فعالیت در هر زمینه‌ای هنگامی جذاب و دلنشین است که آن را بتوانیم به صورت حرفه‌ای و تخصصی انجام دهیم.

این موضوع خصوصا در هنر عکاسی بسیار ملموس‌تر است. افرادی که در این زمینه تخصص کافی ندارند همواره در تلاش‌ بسیار هسند تا تصاویری همانند افراد حرفه‌ای ثبت کنند، اما به نتیجه‌ای که می‌خواهند نخواهد رسید. در حالی که افرادی که در این زمینه آموزش دیده‌اند، خیلی سریعتر و با کیفیت بهتر به نتیجه مطلوب دست خواهند یافت.

درواقع باید گفت که در دوره های عکاسی، تکنیک های کار با دوربین و جهیزات آن، ترفندها و نکات لازم در هنگام عکس گرفتن و بسیاری از موارد دیگر به شما آموزش داده خواهد شد. شاید بتوان بدون شرکت در هیچکدام از این دوره ها به این تجارب دست پیدا کنید، اما برای رسیدن به آن باید آزمون و خطاهای بسیاری را انجام دهید.

می‌توان گفت هر فردی حداقل یکبار در تمام عمر خود، چه به صورت حرفه ای و یا چه به صورت غیر حرفه‌ای، لذت حاصل از هنر عکاسي را چشیده و لمس کرده است.

با اینکه تکنولوژی باعث حذف بسیاری از فعالیت ها و کسب و کارها شده، اما در رابطه با هنر عکاسی، نه تنها این هنر را از عرصه کنار نگذاشته است، بلکه باعث چشمگیر پیشرفت آن نیز شده است. به طوری که ما امروزه شاهد انواع دوربین های عکاسی، تجهیزات گوناگون و برنامه و نرم افزارهای مختلف به منظور بهبود هرچه بیشتر کیفیت عکس هستیم.

اگر می‌خواهید حضوری پر رنگ در عرصه عکاسی داشته باشید و همواره تصاویر و نامتان پر آوازه باشید، لازم است اصول و قوانین حاکم بر این حرفه را بیاموزید. چراکه تنها بواسطه علم و دانش کافی خواهید توانست تصاویری ماندگار و حیرت انگیز خلق نمایید.

سرفصل های دوره عکاسی

هیچ فردی را ندید که بدون تلاش و کوشش، یک شبه موفقیت دست یابد. برای آنکه در هر فعالیتی به تخصص لازم دست پیدا کنید، باید از پایه آموزش دید و در این راه صبور بود. در حرفه عکاسی نیز همین اساس پابرجاست. حرفه عکاسی دارای فراز و نشیب های بسیاری است و برای یادگیری تمامی آنها باید دقت و حوصله زیادی را بکار گرفت. آموزشگاه عکاسی خانه آموزش، دوره های خود را مطابق با استانداردهای بین المللی، از سطح مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌کند.

این دوره در طی 4 ترم اصلی برگزار میشود. در هر کدام از این ترم ها، دانشپذیران به یکی از ترفندهای اصلی در عکاسی به طور جامع آموزش می‌بینند. سرفصل ها چه در دوره عکاسی آنلاین و چه در دوره حضوری، کاملا یکسان است. این ترم ها به شرح زیر هستند:

عکاسی عمومی و دیجیتال

یک عکاس، با دوربین عکاسی‌اش شناخته میشود. عکاسی که نتواند با دوربین عکاسی، از سوژه های مختلف عکسبرداری کند، درواقع دیگر عکاس نیست. در نتیجه اولین قدم در تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای، یادگرفتن نحوه کار با دوربین است.

در این ترم هرآنچه درباره دوربین و نحوه کار کردن با آن است را فرا می‌گیرید. از جمله آنها می‌توان به منوی دوربین، سرعت شاتر، عمق میدان، ایزو، انتخاب کادر مناسب، کاربرد دیافراگم … اشاره کرد. البته هر فرد دوربین مخصوص خود را دارد که منوی تمام دوربین ها از جمله کانون، نیکون و سونی و … آموزش داده می‌شود.

عکاسی تکنیکال

یکی از مهمترین فاکتورها در عکاسی، داشتن خلاقیت است تا بتوان تصاویر زیبایی را با حداقل تجهیزات ممکن، عکسبرداری و یا فیلمبرداری کرد. در این ترم با تکنیک های موجود در عکاسی و ایجاد یک عکس خلاقانه با استفاده از ترفندهای مختلف آشنا خواهید شد. علاوه بر آن، با تمامی شاخه های عکاسی از جمله پرتره، تبلیغاتی، مدلینگ، صنعتی، هنری، ورزشی، معماری، ودینگ و… آشنا می‌شوید. در این ترم هنرجو میتواند متوجه شود که به کدام یک از شاخه های عکاسی علاقه دارد و در آن موفق تر می‌شود.

نورپردازی در عکاسی

نورپردازی، اساسی‌ترین، تخصصی‌ترین و مهمترین تکنیک در عکاسی است. به طوری که اگر در عکسبرداری نورپردازی صحیحی انجام نشود، تصویر به هیچ عنوان زیبا به نظر نرسیده و تمام زحمات عکاس هدر می‌رود. از جمله مواردی که آموزش خواهید دید شامل:

  • چینش صحیح نورها
  • گرفتن عکس در زوایای مختلف صورت و بدن (تمام رخ، سه رخ، نیم رخ)
  • آشنایی با نورپردازی رامبراند، ریم لایت، باترفلای، آتلیه
  • گرفتن عکس های پرسنلی
  • آشنایی با تمامی تجهیزات نورپردازی
  • نورپردازی در فضاهای باز، بسته

نرم افزارهای عکاسی

برای ایجاد یک عکس خوب و حرفه‌ای دو مرحله اصلی وجود دارد که شامل عکاسی اصولی و ادیت عکس است. ادیت عکس ها در ایجاد و خلق تصاویر زیبا و جذاب، تاثیر بسیاری دارد. در این ترم با دو نرم افزار بسیار پر کاربرد یعنی فتوشاپ و لایت روم آشنا خواهید شد. انجام ادیت اصولی روی یک عکس می‌تواند انقلابی بزرگ ایجاد کند.

نکات کلی آموزش عکاسی

از جمله مواردی که باعث پیشرفت و حرفه‌ای شدن شما در عکاسی می‌شود: عکاسی در هر زمان، مکان و تکرار این امر است. تکرار و تمرین در این حرفه باعث می‌شود شما از خطاها و اشتباهاتتان در کشف و دیدن جزئیات آگاهی پیدا کنید و همچنین تجربه و خلاقیت لازم را در فرایند بست آورید.

عکاسی یک حرفه کاملا بصری است. هر عکاس باتوجه به نگاه، درک و نحوه برداشتی که از محیط اطراف خود دارد، به شکل خاصی عکاسی می‌کند. از جمله مواردی که در هنگام عکاسی باید با خود ببرسی نمایید این است که چه چیزی در تصاویر برایتان خوشایند نیست و زاویۀ زیباشناختی تان را اذیت می کند؟ چه چیزی در عکس وجود دارد که برایتان دوست داشتنی نیست ؟ و از این تصاویر چه برداشتی دارید و گویای چه پیامی هستند؟

بررسی این پرسش ها باعث افزایش ریزبینی و ظریف نگری شما می‌شود. در نتیجه جزئیات را با دقت بیشتری در نظر خواهید گرفت و نکات پنهان موجود در تصویر را کشف خواهید نمود. از این طریق میتوانید به رفع اشکالات و ایرادات خود بپردازید و عکسبرداری ره به طور حرفه‌ای تر انجام دهید.

بازار کار رشته عکاسی

هر فردی هنگامی که تصمیم دارد وارد صنف خاصی بشود، در ابتدای کار دغدغه بازار کار و آینده شغلی را دارند. این موضوع در رابطه با حرفه‌ی عکاسی نیز مستثنی نیست. باید توجه فرمایید که عکاسی یک هنر است به همین منظور درآمدهای حاصل از آن باتوجه به موقعیت و گرایش‌های تخصصی آن متفاوت است. البته عکاسی یکی از ضروری ترین نیازها در تولید محتوای تصویری می‌باشد. به همین منظور توانسته به صورت کاملا حرفه‌ای در حوزه های مختلف کاری نفوذ کند.

بسیاری از برندها به دلیل رقابت بالایی که در محتوای تصویری با یکدیگر دارند، روی کیفیت محتوای خود خیلی حساس می‌باشند به همین دلیل هزینه زیادی را صرف استخدام عکاسی ماهر و با تجربه می‌نمایند. به همین دلیل نیز میباشد که عکاسی نسبت به گذشته خود از فرصت های شغلی متعدد و متنوعی برخوردار است.

مسلما در صورت تخصص و تبحر در حوزه عکاسی و داشتن مدرک معتبر از آموزشگاه عکاسی، نسبت به دستیابی به فرصت های شغلی موجود در این حوزه، دسترسی بیشتری خواهید داشت.

تازه های عکاسی

بهترین مجله عکاسی
مجله های عکاسی در دنیا بسیار هستند که به طور حرفه‌ای در این زمینه درحال فعالیت هستند. می‌توان گفت آرزوی…
لباس عروس 2023
اولین طراح لباس عروس فردی به نام چارلز که در قرن نوزدهم میلادی زندگی می کرده است به عنوان اولین…
آشنایی با برند بولگاری
آغاز به فعالیت برند بولگاری (Bulgari)  در شهر رم در یک کارگاه خانگی توسط سوتیریو بولگاری اتفاق افتاد.Bulgari برندهای لوکس…
آموزش طراحی لباس عروس
طراحی لباس عروس یکی از انواع سبک های طراحی میباشد که نسبت به سایر لباس و پوشاک ها، دارای چالش…
آشنایی با چرخه رنگ ایتن
دایره یا چرخه رنگ ایتن از جمله ابزارهای بسیار مهم جهت رنگ شناسی و استفاده صحیح از رنگ ها می‌باشد.…

سؤالات متقاضیان درباره کلاس عکاسی

بله ، در این کلاس شما به صورت کامل و 0 تا 100 با رشته عکاسی آشنا می شوید.

خانه آموزش برگزار کننده دوره های عکاسی به دو شکل حضوری و غیر حضوری فعالیت دارد و هیچ تفاوتی میان این دو دوره نیست.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید