معرفی بهترین مارک های مداد رنگی طراحی لباس

معرفی بهترین مارک های مداد رنگی طراحی لباس

مداد رنگی از جمله ابزارهای لازم برای طراحی لباس است. برای اینکه شما بتوانید طرحی را که در ذهنتان خلق نموده‌اید را روی کاغذ پیدا سازی کنید، باید از مداد رنگ استفاده نمایید. درواقع یک روش کارآمد و عالی برای تزئین پارچه و نشان دادن بافت و ساختار آن بر روی کاغذ، استفاده از مداد رنگی است. مداد رنگی های بسیار متنوع با مارک های مختلفی در بازار موجود هستند که هر کدام دارای کیفیت های گوناگونی می‌باشند. کار کردن با مداد رنگی با کیفیت بسیار راحتتر از مداد رنگی هایی با کیفیت پایین است.

بهترین مدادرنگی برای طراحی لباس مواردی هستند که بر روی کاغذ پخش نشوند. همچنین در صورتی که نیاز به پاک شدن دارند، به راحتی پاک شده و کثیفی از خود به جای نگذارند. برندهای معتبر مداد رنگی دارای انواع رنگ ها بوده تا نقاش و یا طراح بتواند طیف رنگی مورد نظر خود را بر روی کاغذ پیاده کند. با استفاده مداد رنگی با کیفیت، طرح های شما گویاتر و پویاتر نمایان خواهند شد. همچنین هر گونه پارچه و مدلی را میتوانید بر روی کاغذ سفید پیاده سازی نمایید.

با توجه به اهمیت مداد رنگی در طراحی لباس، در این مطلب تصمیم داریم بهترین مارک های آنرا برای شما معرفی نماییم تا برای پیاده سازی ایده های خود از آنان بهره ببرید:

مداد رنگی طراحی لباس Pentel Arts

برند مداد رنگی pentel از بهترین و حرفه‌ای‌ترین برندهای مداد رنگی محسوب می‌شود. محصولات این برند از زیباترین و با رنگدانه‌ترین مداد رنگی های موجود در بازار محسوب می‌شوند.رنگ های Pentel بسیار شفاف و جسورانه می‌باشد. دارای بسته بندی بسیار زیبایی هستند و آنها از آشفتگی معمولی مدادها در جعبه مداد رنگی محفوظ می‌دارد. در هنگام رنگ آمیزی با آنها در صورتی که خطایی بر روی کاغذ اتفاق افتد، به طرز فوق العاده‌ای براحتی پاک و یا اصلاح می‌شوند.

 مداد رنگی  Tulip

از دیگر بهترین مارک های مداد رنگی طراحی لباس، مدادهای برند tulip می‌باشد. محصولات این برند از نوع مداد شمعی می‌باشند اما مشکلات این نوع محصولات را ندارند. درواقع در حین کار با مداد شمعی های معمولی موجود در بازار باید فشار زیادی به آنها وارد کرد تا بتوان به خوبی رنگ را انتقال داد. با اینحال، فشار زیاد اغلب باعث شکستن آنها می‌شود.

در مداد شمعی های برند tulip با قرار دادن موم در یک محفظه پلاستیکی، مشکل کاملا برطرف شده است و این مجموعه به تنهایی در لیست مورد علاقه مصرف کنندگان قرار گرفته است. البته لازم به ذکر است که نقطه ضعف این برند در تناژ رنگ محدود است. تناژ رنگی این مدادها بیشتر در پیرامون رنگ های قرمز، آبی، زرد و سیاه می‌باشد.

مداد رنگی Crayola 8-Count مخصوص طراحی لباس

 اگر در حرفه طراحی لباس و یا نقاشی در حال فعالیت هستید، به احتمال زیاد به Crayola به عنوان یک برند خوب مداد رنگی برخورده‌اید. از بین برندهایی که تا به الان و در ادامه معرفی خواهیم نمود، هیچ کدام از آنها به اندازه Crayola نمی‌تواند معنای طراحی لباس با مداد رنگی را به درستی بیان کند. رنگ ها در مجموعه مداد رنگی این برند کاملا زیبا و صاف بوده و به راحتی بدون اینکه نیاز به فشار دادن زیادی باشد، می‌توان از آنها استفاده کرد.

با اینکه این برند همواره مورد علاقه طراحان لباس بوده، اما باید گفت که برخی اوقات استفاده از رنگ های غلیظ به ضرر برند تمام شده و پاک کردن طرح را دشوار نموده است. اما برند Crayola برای اینکه بتواند این مشکل را برطرف نماید یکسری پاک کن های مخصوص تولید کرده که بواسطه آن می‌توانید این رنگ ها را پاک کنید. اما بطور کلی سایر رنگ های این برند براحتی قابل پاک شدن هستند . از آنها می‌توانید هم برای طراحی های اولیه و هم برای طراحی و نقاشی های نهایی استفاده نمود.

Crayola Ultra یک مجموعه مداد رنگی کامل است. تعداد مدادهای موجود در جعبه های بزرگ 64 عدد همراه با یک تراش مخصوص است. در جعبه های کوچکتر نیز 24 عدد یا 8 عدد در اندازه کوچکتر، وجود دارند که بسیار کاربردی بوده و با قیمت کمتری عرضه می‌شوند. رنگ های کلاسیکی که در این برند تولید می‌شوند، امکان استفاده از هر طرح و رنگی را مهیا می سازد. به همین منظور از انعطاف بالایی برخوردار هستند.

مداد رنگی Scribbles

از جمله برندهای محبوب مداد رنگی در میان طراحان لباس، برند Scribbles است. با استفاده از مدادهای این برند به راحتی می‌توان رنگ های عالی و زنده ای را ایجاد نماید که به طرح شما رنگ و بویی دیگر ببخشد. به دلیل اینکه براحتی پاک می‌شوند، در کشیدن طرح اولیه بسیار پرکاربرد هستند.

البته لازم به ذکر است که جنس مدادهای برند Scribbles نازک بوده و درصورت فشار زیاد به آنها ممکن است خرد شوند. با اینحال به جد می‌توان گفت که این برند جزء بهترین مارک مداد رنگی طراحی لباس جهان محسوب می‌شود که امروزه طراحان از آن استفاده می‌نمایند.

مداد رنگی طراحی لباس Sullivans 

از دیگر بهترین برندهای مداد رنگی برای طراحی لباس، برند Sullivans سالیوانس می‌باشد. مدادهای Sullivans دارای ظاهری قدیمی می‌باشند اما به دلیل سهولت در استفاده از آنها، به یکی از برندهای معروف مداد رنگی تبدیل شده است. این برند از سال 1972 تا کنون در حال فعالیت بوده و به راحتی می‌توان گفت کیفیت طراحی شما با این مدادهای رنگی همواره محفوظ خواهد ماند.

نتیجه گیری

هنگامی که مداد رنگی از دست رها می‌شود و به زمین می‌افتد، گاهی نوک آنها می‌شکند، اما بزرگترین قسمت مداد رنگی همچنان دست نخورده باقی می‌ماند. شما به عنوان طراح باید از مواردی استفاده نمایید که نوک آنها دارای استحکام بالایی باشد. مداد رنگی های مخصوص طراحی لباس دارای ویژگی های منحصر بفردی بوده که اغلب باید با آگاهی خریداری شوند.  

لازم است دقت فرمایید که برند انتخابی مداد رنگی شما دارای چه تناژ رنگ هایی بوده و تجربه سایر طراحان در زمان استفاده و بکارگیری از آنها چگونه بوده است. به جرات می‌توان عنوان کرد که موفقیت یک طراحی تا حد زیادی به مداد رنگی های استفاده شده در آن وابسته است.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.