دوره عکاسی فشرده و کاربردی با ارائه مدرک معتبر

دوره عکاسی فشرده دوره ای است که در مدت زمان کوتاه اصول مهم عکاسی در آن آموزش داده می شود. عکاسی یکی از هنر هایی است که به ثبت لحظات و خاطرات ناب زندگی می پردازد. دوره های عکاسی شامل مباحث عکاسی مقدماتی، متوسط و پیشرفته می شود که هر فرد بر اساس نیاز خود به این آموزش ها می پردازد. آموزش عکاسی در دو مرحله تئوری و عملی به کار آموزان آموزش داده می شود و هنر جویان می توانند با طی این دوره ها و هدفی که از این آموزش ها دارند به یادگیری هنر عکاسی بپردازند.

دوره عکاسی فشرده و کاربردی با ارائه مدرک معتبر

برگزاری دوره عکاسی فشرده در کمترین زمان در ایران

برگزاری دوره عکاسی فشرده در کمترین زمان در ایرانکلاس ها و آموزش های زیادی در ارتباط با هنر عکاسی در ایران برگزار می شود که عکاسی از جنبه های مختلف را در کمترین زمان ممکن به صورت فشرده به علاقمندان آموزش می دهد. برخی از دوره های آموزشی برگزار شده در این مراکز عبارتند از:

 • عکاسی ژورنال
 • آموزش عکاسی عمومی
 • آموزش عکاسی آتلیه ای
 • آموزش عکاسی مدلینگ

هنرجویان علاقمند با توجه به نوع آموزشی که می خواهند ببینند باید در دوره های آموزشی آن ثبت نام کنند. به این ترتیب برای ورود به دنیای حرفه ای ها نیاز به یادگیری تکنینک ها و ابزار های خاصی است که در تمامی دوره های عکاسی می توان آموزش های مربوط به آن را می توان گذراند.

عکاسی مقدماتی به همین منظور یکی از مراحلی است که در دوره های فشرده آموزش عکاسی قرار داده می شود تا هنرجویان را با دنیای عکاسی آشنا سازد.

آموزش نکات اساسی ورود به کلاس آموزشی عکاسی فشرده

آموزش نکات اساسی ورود به کلاس آموزشی عکاسی فشردهانواع دوره های عکاسی فشرده به این منظور طراحی شده است که کارآموزان بتوانند به صورت مرحله به مرحله و جزء به جزء اصول علمی هنر عکاسی را بیاموزند.
از این رو دوره های مقدماتی به منظور آشنایی کلی با عکاسی، دوربین و اجزای آن و همچنین اصول ویرایش عکس از دوره هایی است که هنرآموزان ملزم به گذراندن آن می باشند. 

در دوره های مختلف نکات اساسی عکاسی آموزش داده می شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • تکنیک های مقدماتی عکاسی، کلاس ژست عکاسی
 • آشنایی با اصول ویرایش عکس و کار با نرم افزار های کامپیوتری مانند فتوشاپ و لایت روم
 • آشنایی با هنر های تجسمی و اصول نور پردازی حرفه ای

مزیت های عکاسی فشرده و طی دوره های آن سبب خواهد شد تا کسانی که علاقمند به یادگیری این هنر هستند بتوانند در کمترین زمان و به آسان ترین روش به یادگیری هنر ارزشمند عکاسی بپردازند.

لیست مراکز آموزش دهنده عکاسی فشرده در ایران

لیست مراکز آموزش دهنده عکاسی فشرده در ایرانمراکز آموزشی زیادی در سطح شهر های مختلف ایران هستند که به آموزش عکاسی می پردازند. برخی از این کلاس ها وابسته به سازمان فنی و حرفه ای بوده و برخی دیگر را کلاس های خصوصی تشکیل می دهند.
لیست این مراکز را در هر بخش از سازمان های مربوطه می توان دریافت کرد.
کلاس عکاسی دانشگاه تهران و آموزشگاه عکاسی در صادقیه دو مرکز برگزاری آموزش عکاسی هستند که مدرک عکاسی بین المللی ارائه شده توسط آنها حزء مدارک معتبر است.

علاقمندان به یادگیری عکاسی می توانند با ثبت نام در نزدیک ترین آموزشگاه محل زندگی خود به راحتی این هنر زیبا را بیاموزند و از آن به عنوان یک منبع کسب درآمد استفاده کنند.

راهنمای ثبت نام کلاس های آموزشی عکاسی فشرده

راهنمای ثبت نام کلاس های آموزشی عکاسی فشردهکلاس های آموزش عکاسی فشرده به صورت ترمیک و معمولا در ابتدای هر فصل به ثبت نام می پردازند. به عنوان مثال برای ترم پاییز 98 از طریق درج آگهی در جراید کثیرالانتشار به جذب هنر جو اقدام می کنند.

کلاس های برگزار شده شامل سه دوره است که عبارتند از:

 • دوره مقدماتی
 • دوره متوسط 
 • دوره پیشرفته

اکثر این آموزشگاه ها دارای وب سایتی هستند که اطلاعات مربوط به دوره های ثبت نامی مختلف را به اطلاع کاربران سایت می رسانند. این اطلاعات عبارتند از:

 • عنوان دوره، نام مدرس، تاریخ شروع دوره
 • تعداد جلسات، ساعت و لینک ثبت نام

با اطلاعات فوق هنرجویان می توانند به ثبت نام عکاسی فشرده بپردازند. 

معتبر ترین آموزشگاه های عکاسی فشرده

معتبر ترین آموزشگاه های عکاسی فشردهمعتبرترن آموزشگاه های عکاسی را می توان از طریق اینترنت جستجو کرد. آموزشگاه های برتر از جهت نوع آموزش، مدرک و گواهینامه های صادر شده، مجوز های لازم و اساتید در میان آموزشگاه های دیگر از اعتبار خاصی برخوردارند و مدارک آنها قابل ترجمه رسمی نیز می باشد.

مدارک اعطا شده توسط این مراکز از مدارک معتبر محسوب
شده و مورد تایید سازمان های مرتبط با این حوزه می باشد. کسانی که این دوره ها را می گذرانند همچنین می
توانند در دوره های برگزار شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای نیز شرکت کرده و
مدرک این سازمان را نیز دریافت دارند.

ظرفیت این کلاس ها محدود است و معمولا کلاس
های مقدماتی دانشجویان بیشتری دارد.

مزیت های استفاده از دوره آموزشی عکاسی فشرده

مزیت های استفاده از دوره آموزشی عکاسی فشردهدوره های آموزشی فشرده مانند عکاسی فشرده به منظور آموزش به افرادی است که فرصت کافی برای شرکت در کلاس های عادی را ندارند و قصد دارند در مدت زمان کوتاهی این دوره ها را طی کنند.

از این جهت برگزاری کلاس های فشرده عکاسی که شامل سه مرحله مقدماتی تا پیشرفته یا حرفه ای می شود به منظور آموزش به افرادی است که می خواهند در حداقل زمان مدرک آن را اخذ نمایند.

گاهی اوقات نیز افراد برای استخدام یا اشتغال به کار به این مدارک نیاز دارند که طی کردن دوره های فشرده بهترین گزینه پیشنهادی به این افراد می باشد. بنابراین به عکاسی می توان به عنوان یک منبع درآمد زا نیز توجه کرد و پس از آموزش آن به کار های مرتبط با آن و کسب درآمد از آن پرداخت.

برگزاری دوره آموزشی عکاسی فشرده با مجرب ترین اساتید

برگزاری دوره آموزشی عکاسی فشرده با مجرب ترین اساتیددر سطح کشور آموزشگاه های معتبر زیادی هستند که با استفاده از مجرب ترین اساتید و مدرسین این رشته که برخی از آنها از اساتید دانشگاه می باشند به آموزش هنر عکاسی می پردازند. 
برگزاری کلاس عکاسی فشرده توسط این آموزشگاه ها پس از به حد نصاب رسیدن و اتمام مراحل ثبت نام به صورت ترمیک و در جلسات فشرده صورت می گیرد. 
اساتیدی که در این حرفه مشغول به کار می باشند می توانند در مورد سطوح مختلف عکاسی اطلاعات لازم را در اختیار افراد قرار دهند. به عنوان مثال کسانی که هیچ پیشینه ای از عکاسی ندارند،
باید ابتدا به آموزش مقدماتی آن بپردازند. این کلاس ها پایه و اساس آموزش عکاسی را
تشکیل می دهد و در واقع سنگ بنایی برای دوره های بعد محسوب می شود. 

این مراکز همچنین می توانند در مورد خرید
دوربین مناسب راهنمائی های لازم را ارائه نمایند. با تحقیق و جستجو در محل زندگی خود می توان در مورد مراکز تدریس عکاسی اطلاعات لازم را کسب نمود و در صورت علاقمندی به ثبت نام در دوره های مختلف آن پرداخت.

مدارک لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی عکاسی فشرده

مدارک لازم جهت ورود به کلاس های آموزشی عکاسی فشردهبرای ثبت نام در کلاس های آموزشی می توان به دو روش اقدام کرد. این روش ها عبارتند از:

 • روش حضوری
 • روش غیر حضوری

در روش اول متقاضیان لازم است به آموزشگاه مورد نظر مراجعه کرده و در مورد شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام اطلاعات را به صورت حضوری دریافت دارند و در صورت امکان در همان زمان به ثبت نام بپردازند.

در روش غیر حضوری مراجعه به وب سایت آموزشگاه راهی برای ثبت نام غیر حضوری است. در این صفحات نوع آموزش و دوره مد نظر به همراه قیمت به صورت جدولی در معرض دید کاربران قرار داده می شود. 
کسانی که تمایل به ثبت نام در این کلاس ها دارند، می توانند با مشاهده این جدول از طریق درگاه های بانکی به پرداخت آنلاین هزینه کلاس پرداخته و ثبت نام خود را قطعی نمایند. 

از این جهت آموزش این هنر نیاز به مدارک خاصی جز یک سری اطلاعات اولیه شامل نام و نام خانوادگی ندارد و با پرداختن وجه می توان در حداقل زمان به یادگیری عکاسی پرداخت. 

بازار کار عکاسی فشرده در ایران

بازار کار عکاسی فشرده در ایراندر زمانی نه چندان دور عکاسی به فضای پارک ها یا آتلیه ها می شد. ظهور تکنولوژی های جدید و از همه مهمتر فضای مجازی دنیای این هنر را منقلب نمود و موجب ظهور پدیده های مرتبط با این هنر شد. 
این هنر امروزه در تمام جنبه های زندگی انسان اثر گذاشته و به صورت خواسته یا ناخواسته آن را تحت الشعاع خود قرار داده است.
بنابراین در مجموع می توان گفت که فن آوری های جدید به کمک این هنر آمده و ترکیبی از خلاقیت و دنیای مجازی سبب تولید و خلق آثار بصری بسیار زیبایی شده است. از جمله مشاغلی که با آموزش عکاسی می توان به آنها پرداخت عبارتند از:

 • عکس به منظور تولید محتوای اینترنتی 
 • شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی
 • به عنوان مدرس عکاسی
 • شرکت در مسابقات مختلف 
 • کار در آتلیه و یادگیری عکاسی مدلینگ

در واقع عکاسی امروزه به صنعتی تبدیل شده است که می توان از آن برای تولید محتوا در دنیای مجازی استفاده نمود. گاهی اوقات یک عکس و تصویر خود به تنهایی رساننده محتوا می باشد و نیاز به هیچ توضیح اضافی ندارد. تولید محتوا تنها بخشی از بازار کار عکاسی را نشان می دهد و مشاغلی که در بالا به آن اشاره شد، از جمله مشاغلی هستند که در حال حاضر از طرفداران خاصی برخوردار است.

تفاوت های انواع آموزش های عکاسی فشرده در چیست؟

تفاوت های انواع آموزش های عکاسی فشرده در چیست؟آموزش های عکاسی شامل دوره های مختلفی است که طی کردن هر دوره مستلزم ورود به دوره های بالاتر می باشد. مثلا دوره مقدماتی اولین دوره ای است که کارآموزان باید آن را بگذرانند. در این دوره پایه و اساس آموزش عکاسی را شامل می شود.
نحوه استفاده از دوربین و آشنایی با اجزای مختلف آن و مشاوره و راهنمائی در مورد خرید دوربین مناسب از نکاتی است که در این دوره به افراد ارائه می شود.

دوره بعدی دوره متوسطه است که مباحث آن گسترده تر از مباحث دوره مقدماتی است و آموزش های بیشتری در آن ارائه می شود.
سطح عکاسی حرفه ای تکمیل کننده دوره های قبلی است که خود شامل کلاس های مختلفی می شود. برخی از این دوره های آموزشی عبارتند از:

 • ترکیب بندی در عکاسی، شناخت نور و منابع آن
 • تفاوت انواع شیوه های عکاسی با یکدیگر، نظریه های عکاسی
 • مراحل عکاسی پایه، تاریخ عکاسی جهان

کلاس های فوق تنها بخشی از آموزش هایی است که در این آموزشگاه ها ارائه می شود و علاقمندان می توانند به ثبت نام در هر یک از دوره های مورد نیاز بپردازند.

هزینه های مربوط به دوره عکاسی فشرده چگونه است؟

هزینه های مربوط به دوره عکاسی فشرده چگونه است؟برای طی دوره های عکاسی نیاز به پرداخت هزینه مربوط به هر دوره می باشد. معمولا دوره های مقدماتی هزینه ثبت نام کمتری دارند. هزینه های عکاسی فشرده معمولا به صورت سالیانه تغییر می کند.
برخی کلاس ها به دلیل به کارگیری اساتید بسیار مجرب در شهر های بزرگ معمولا هزینه بیشتری در مقایسه با شهر های دیگر دارند. به عنوان مثال هزینه کلاس عکاسی در شیراز و کلاس آموزش عکاسی مشهد با هزینه آن در تهران متفاوت است.
از آن جا که عکاسی شامل دوره های مختلفی می شود هر دوره آن با توجه به سطح و پیچیدگی آن هزینه های مختلفی را در بر می گیرد. از این رو با تحقیق و جستجو می توان به ثبت نام در کلاس عکاسی فشرده قیمت مناسب که هزینه آنها با نرخ دولتی محاسبه می شود پرداخت.

علاوه بر این هنرجویان نیاز به یک سری تجهیزات جانبی نیز دارند که داشتن دوربین یکی از این ملزومات است. بنابراین هزینه دوربین را نیز باید در لیست هزینه های کلی محاسبه کرد. آنچه در کلاس ها تئوری آموزش داده می شود باید به صورت عملی با دوربین انجام شود تا ملکه ذهن شود. از این رو خرید دوربین نیز یکی از ملزومات یادگیری هنر عکاسی است که هنرجویان باید آن را در مدیریت مالی خود در نظر گیرند.

آموزشگاه هایی که دارای وب سایت تخصصی هستند هزینه ثبت نام هر دوره را با دیگر اطلاعات آن در وب سایت آموزشگاه ثبت کرده اند. به این ترتیب علاقمندان هنر عکاسی می توانند با دوره های مختلف و ساعات کلاس و شهریه آن آشنا شوند و در صورت تمایل به ثبت نام در دوره مورد علاقه خود بپردازند.

آموزش مقدماتی تا پیشرفته عکاسی فشرده در ایران

آموزش مقدماتی تا پیشرفته عکاسی فشرده در ایرانایران از جهت آموزش هنر عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته دارای آموزشگاه هایی است که قادرند به خوبی افرادی را تربیت کنند که در این عرصه بدرخشند. شاهدی بر این مدعا عکاسان و هنرمندانی هستند که در عرصه بین المللی توانسته اند به مقامات و درجات عالی دست یابند.
آموزشگاه های عکاسی در ایران به آموزش جزء به جزء عکاسی از سطوح مقدماتی و بسیار ساده تا سطوح عکاسی حرفه ای و تخصصی می پردازد. از این رو افرادی که قصد ادامه فعالیت در این هنر را دارند می توانند به صورت علمی هنر عکاسی را بیاموزند و بتوانند از آن کسب درآمد نمایند. 
علاوه بر کسب درآمد، آموزشگاه ها می توانند به تربیت افراد برای عکاسی هنری و تبلیغاتی بپردازند که این دو شاخه نیز جزئی از شاخه های عکاسی را در بر می گیرد. 

در این مورد توصیه می شود کسانی که قصد یادگیری عکاسی را به صورت حرفه ای دارند در مورد آن تحقیق نموده و پس از بررسی جنبه های مختلف آن و امکانات در دسترس به فراگیری آن بپردازند. یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه، تحقیق در مورد آموزشگاه های برتر و تخمین هزینه های لازم برای طی دوره های مختلف در آن می باشد. 

این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.