دوره آنلاین طراحی لباس

دوره آنلاین طراحی لباس برای شهرستان های کشور

دوره آنلاین طراحی لباس ویژه افرادی ست که به استایل خود و دیگران اهمیت می دهند و از خلق آثار هنری که مربوط به لباس خانم ها ، آقایان و کودکان باشد لذت می برند.اگر شما در ذهن خود ایده های بزرگی دارید ،اگر خوش استایل بودن و خوش پوش بودن برایتان اهمیت بزرگی دارد ، اگر به کسب درآمد بالا از رشته طراحی لباس فکر می کنید ،اگر می خواهید به وسیله مدرک بین المللی این رشته مهاجرت کنید و در نهایت به دنبال آموزشگاه معتبر جهت آموزش اصولی و به اجرا درآوردن ایده هایتان هستید ،در ادامه مقاله با ما همراه باشید .

دوره آنلاین طراحی لباس

برای کسب اطلاعات در مورد دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

دوره آنلاین طراحی لباس برای شهرستان های کشور

این دوره ویژه افرادی است که در شهرستان ها زندگی می کنند و به دنبال آموزشگاه معتبر هستند و با توجه به مشکلات و بیماری های پیش آمده شرایط شرکت در کلاس های حضوری را ندارند.حال می پرسید که ویژگی ها و شرایط کلاس آنلاین طراحی لباس به چه صورت است ؟

کلاس آنلاین طراحی لباس از صفر تا صد یعنی از مبتدی تا پیشرفته است. کلاس ها کاملا به صورت عملی و جامع است.افرادی که به این رشته علاقمند هستند بدون داشتن دانش قبلی می توانند در کلاس ها شرکت کنند.از آنجایی که کلاس از صفر آغاز می شود پس داشتن علم نقاشی و خیاطی الزامی نیست و شما می توانید هرآنچه که در رشته طراحی لباس به آن نیازمندید را آموزش ببینید.دوره آنلاین طراحی لباس صنعت و معدن به صورت شیوه تعاملی برگزار می گردد و به صورت مجازی نیست. یعنی استاد و هنرجو باید سر کلاس حضور داشته باشند . این امر سبب می شود که کلاس بازدهی خوبی داشته باشد.

چه مواردی را در طول دوره آموزش خواهید دید؟ و آیا می توان با گذراندن یک دوره طراحی لباس حرفه ای شد ؟آیا رشته طراحی لباس بازار کار خوبی دارد ؟ این موارد سوال تمام علاقمندان رشته طراحی لباس است.در پاسخ این سوال ها باید بگوییم از آنجایی که تفکر مجموعه ی صنعت و معدن در راستای آموزش اصولی برای ورود هنرجو به بازار کار است در نتیجه تمامی کلاس ها به صورت عملی برگزار می شود.از لحاظ کیفی نیز کلاس های آنلاین و حضوری هیچگونه تفاوتی با هم ندارند بلکه کلاس های آنلاین یکسری مزایای ویژه تر نیز دارد که در ادامه خواهیم گفت.

برای یک طراح لباس شدن علاوه بر اینکه علاقمندی و آموزش اصولی حرف اول را می زند ، هنرجو باید به تمرینات مکرر بپردازد.تمرین در این رشته بسیار مهم است و بدون آن قطعا پیشرفتی حاصل نخواهد شد.پس اگر به این رشته علاقمند هستید باید وقت صرف آن کنید.در مورد بازار کار رشته طراحی لباس نیز چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور ، بسیار پرطرفدار و پردآمد است و حرف اول را کسی می زند که توانایی متفاوت کار کردن و خلق آثار جدید را دارد.شاید در ابتدای کار با سختی های زیادی روبه رو شوید اما اگر تلاشتان در راستای طراح حرفه ای شدن زیاد باشد، قطعا به نتیجه ی خوبی خواهید رسید.

مزایای دوره های صنعت و معدن برای شهرستان های کشور

یکی از مهمترین ویژگی های کلاس آنلاین برای افرادی ست که شرایط حضور در کلاس ها را ندارند مخصوصا در شرایط حال حاضر که رفت و آمد بسیار سخت شده است.باید در اینجا توضیح دهیم که از لحاظ کیفیت کلاس ها هیچگونه تفاوتی باهم ندارند زیرا سرفصل ها مشابه است.کلاس های آنلاین سه روز در هفته برگزار می گردد و در ادامه سرفصل ها را توضیح خواهیم داد. همانطور که در بالا اشاره کردیم کیفیت کلاس آنلاین در بسیاری از موارد بالاتر نیز هست.زیرا از قبل از تدریس استاد فیلم گرفته می شود. در حین اینکه استاد و هنرجو سر کلاس حضور دارند ، فیلم آموزشی همان جلسه نیز برای هنرجویان پخش می شود.حضور هنرجو سر کلاس الزامی ست زیرا کلاس به شیوه تعاملی برگزار می گردد.کلاس های مجازی زیادی در داخل کشور برگزار می شود اما بازدهی خوبی ندارد زیرا استاد با هنرجو در ارتباط نیست و فقط فیلم در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

علاوه بر مواردی که گفته شد ، در کنار استاد یک استادیار قرار می گیرد تا به رفع اشکال بپردازد.تعامل استادیار با هنرجویان به صورت 24 است و بعد از پایان هر جلسه هنرجویان می توانند مشکلات خود توسط پشتیبان رفع نمایند. دوره آنلاین باعث می شود در وقت خود صرفه جویی کنید و بیشتر زمان بندی خود را روی تمرین بگذارید.علاوه بر این از هزینه رفت و آمد شما نیز کاسته می شود و افرادی که خانه دار هستند نیز می توانند از این شرایط ویژه استفاده کنند.

سرفصل‌های دوره

دوره آموزشی آنلاین بر اساس استانداردهای موجود روز دنیا شامل چند سرفصل مهم است که مجموعه ی صنعت و معدن از این سرفصل ها در دوره ها استفاده می کند.سرفصل دوره آنلاین طراحی لباس شامل:

ترم اول : طراحی فیگور و تناسبات اندامی : در این بخش شما به صورت کامل با کشیدن یک مانکن روی کاغذ آشنا می شوید.اینکه چه تناسباتی برای مانکن استاندارد و یک مانکن 10 سر ، به کار ببرید. اینکه چهره مانکن را به صورت کامل ترسیم کنید ، کشیدن انواع دامن ، آستین ، یقه ، چین و چروک لباس ها و … را در این ترم آموزش خواهید دید.تمامی این موارد مقدمه چینی برای ترم دوم و سوم است که بتوانید یک لباس زیبا و منحصر به فرد طراحی کنید.اغلب هنرجویان در ابتدا نگران کشیدن فیگور هستند به دلیل اینکه دوره نقاشی را نگذارنده اند اما باید بگوییم که جای نگرانی نیست و شما قرار نیست نقاشی کنید و از صفر آنچه را که نیاز دارید آموزش خواهید دید.این نکته را یادتان باشد که تصویرسازی با نقاشی متفاوت است.

ترم دوم : رنگ شناسی تخصصی و جنسیت سازی روی کاغذ : در ترم دوم شما به صورت کامل با بحث رنگ ها ، پالت های رنگی ، پاساژ رنگی ، چگونگی هم نشینی آن ها با هم ، ست کردن رنگ ها و …آشنا خواهید شد و خواهید آموخت که از رنگ ها چگونه استفاده کنید و هر رنگی را در کجا به کار ببرید.جنسیت سازی پارچه ها نیز به شما کمک میکند در آینده بتوانید طرح های خود را روی کاغذ پیاده سازی کنید و بهتر به مشتری مشاره دهید.در این ترم با انواع جنسیت سازی ها مانند : مخمل ، ساتن ، حریر ، تور ، بافتنی ، گیپور ، پلنگی جیر ، ورنی ، جین و .. آشنا خواهید شد و تمامی آن ها را به وسیله مداد رنگی ، مارکر ، گواش و آب رنگ روی کاغذ تصویرسازی می کنید.

ترم سوم : خلاقیت در طراحی لباس : ترم سوم شما مهمترین ترم در رشته ی طراحی لباس است.زیرا در این ترم آموزش میبینید که چگونه از خلاقیت خود استفاده کنید تا بتوانید طرح های زیبا و متفاوت خلق کنید.داشتن خلاقیت فقط درصد کمی ذاتی ست و علی رغم تفکر جامعه که میگوید باید ذاتی این استعداد را در خود داشته باشید ، شما در آموشگاه صنعت و معدن آموزش خواهید دید که از چه راه هایی استفاده کنید و در طراحی های خود خلاقیت داشته باشید.مثلا الهام گرفتن از طبیعت ، حشرات ، اشیا و … یکی از موارد ایجاد خلاقیت است.شناخت انواع خط و نقطه و دایره در لباس ها ، کاربرد اشکال هندسی که در کجای لباس به کار بروند همگی جزو موارد آموزشی هستند.علاوه بر این شما در این ترم با پارچه شناسی نیز آشنا خواهید شد و کاربرد هریک را در هر لباسی آموزش می بینید.

ترم چهارم : اکسسوری و تزئینات روی لباس : همانطور که می دانید با استفاده از اکسسوری های مختلف می توانید مدل لباس را کاملا تغییر دهید و حتی افرادی که ایراد اندامی دارند نیز ، با دانستن اینکه تزئینات در کجای لباس به کار برده شود ، ایرادشان رفع می شود.علاه بر این ها کار دستی روی پارچه ، لباس یا مانتو و حتی لباس های مردانه قیمت آن کار را بالا می برد و از ارزش زیادی برخودار است.

ترک پنجم : مولاژ : مولاژ به معنای الگوی حجمی ست .یعنی شما با استفاده از پارچه متقال و الگو آموزش میبینید که چگونه لباس را روی یک مانکن طراحی کنید .طراحی الگو را نیز آموزش خواهید دید.این ترم به هنرجویان در به اجرا درآرودن ایده هایشان بسیار کمک می کند.

ترم ششم : نرم افزار طراحی لباس : یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای طراحی لباس مارولوس است که فضای بسیار خوبی برای کار با آن دارد.به وسیله این نرم افزار با سرعت بسیار بالایی می توانید یک لباس را طراحی کنید .امروزه اکثر کارخانه ها و مزون ها از نرم افزار مارولوس برای طراحی های خود استفاده می کنند .

در نهایت پایان هر ترم یک پروژه پایانی به عنوان ژوژمان باید تحویل دهید تا نمره ی قبولی را دریافت کنید.لازم به ذکر است که در ترم سوم با آموزش هایی که دیدید یک لباس را طراحی می کنید و به مرحله ی اجرا می رسانید.این پروژه می تواند پله ی اول پیشرفت شما باشد.کسانی که خیاط هستند اغلب خود لباس را می دوزند اما هنرجویانی که خیاطی بلد نیستند می توانند با همکاری یک خیاط کار خود را تحویل بدهند.در اینجا شما مدیریت یک تیم طراحی لباس را خواهید آموخت تا بتوانید به نحو احسن تیم خود را تشکیل دهید و نتیجه ی خوبی دریافت کنید.

تجهیزات مورد نیاز

تجهیزات مورد نیاز در هر ترم متفاوت است.شما در ترم اول به مداد B2 ، خط کش، کاغذ A3 و پاک کن احتاج دارید.در ترم دوم مداد رنگی و مارکر یا گواش یا اب رنگ احتیاج است که با راهنمایی استاد می توانید تهیه کنید و نیاز به خرید همه رنگ ها نیست .

در ترم های بعدی نیز به سوزن ، نخ ، پارچه متقال و مانکن احتیاج دارید.مانکن را با پیشنهاد استاد می توانید به راحتی از بازارهای مختلف تهیه کنید .نرم افزار مارولوس نیز توسط آموزشکاه به شما داده می شود.

برای کسب اطلاعات در مورد دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

سوالات متداول

طول دوره طراحی لباس چقدر است؟

مدت زمان دوره آنلاین طراحی لباس از 6 تا 7 ماه است .

هزینه کلاس طراحی لباس چقدر است؟

هزینه کلاس طراحی لباس از 2/500/000 تومان تا سقف 7/700/000 تومان متغیر است و وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان ما را دارد.

آیا برای پرداخت شهریه ، شرایط اقساط وجود دارد؟

بله . شهریه را می توانید به دو صورت پرداخت کنید .بعد از پرداخت مبلغ اولیه ثبت نام  ،به صورت کامل در ابتدای شروع دوره پرداختتان را انجام دهید یا بعد از پرداخت مبلغ اولیه ثبت نام ، با شرایط اقساطی مابقی شهریه را در طول دوره پرداخت کنند.

آیا برای ورود به بازار کار به مدرک نیاز داریم؟

اگر بخواهید وارد حوزه آموزشی طراحی لباس شوید داشتن مدرک اصلی مهم است ولی اگر بخواهید مزون تاسیس کنید پرتفلیو و کار عملی حرفه ای باید داشته باشید.در کنار آن مدرک نیز به شما کمک می کند تا بتوانید با مزون های دیگر نیز همکاری داشته باشید.

آیا به هنرجویان مدرک بین المللی تعلق می گیرد؟

بله.در پایان دوره طراحی لباس و با گذراندن تمامی ترم ها ، مدرکی به هنرجویان تعلق می گیرید که قابلیت ترجمه از سوی دارالترجمه را دارد.همچنین می توانید با درخواست از دارالترجمه ،مدرکی با مهر دادگستری تحویل بگیرید.

در پایان این نکته را باید بگوییم که طراحی لباس یک رشته پردرآمد است و طرفداران خاص خود را دارد فقط برای اینکه بتوانید حرفه ای شوید باید در انتخاب آموزشگاه دقت کنید. آموزشگاه خوب، آموزشگاهی ست که از نظر آموزش و سرفصل ها طبق استانداردهای جهانی باشد و از اساتید حرفه ای و با تجربه بهره ببرد. پس اگر به دنبال حرفه ای شدن هستید و به دنبال آموزشگاهی هستید که موارد بالا را داشته باشد با شماره های زیر تماس بگیرید :

برای کسب اطلاعات در مورد دوره آنلاین و نیمه حضوری طراحی لباس از طریق واتس آپ یا تلفن های زیر با کارشناسان در ارتباط باشید:

 

کارشناس آموزش: ۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۸

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۶۰۹۴۱۱۷

کارشناس آموزش:۰۲۱۴۴۱۱۱۲۲۹

این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.