دوره آموزش طراحی لباس و دوخت در تهران

دوره آموزش طراحی لباس و دوخت در تهران را آموزشگاه های متفاوتی برگزار می کنند. این کلاس ها به صورت مقدماتی و حرفه ای راه اندازی می شود و مدت زمان آن هم متفاوت است. شما می توانید با مراجعه به بهترین آموزشگاه طراحی لباس در پایتخت کشور، شیوه های جدید این حرفه را بیاموزید و در کنار این، خواهید توانست مدرک معتبری را هم به دست آورید. کلاس طراحی لباس دانشگاه تهران نیز یکی از مراجع دیگری می باشد که می شود برای شرکت در آن ثبت نام نمود. 

دوره آموزش طراحی لباس و دوخت در تهران

لیست مراکز آموزشی طراحی لباس و دوخت در کشور

لیست مراکز آموزشی طراحی لباس و دوخت در کشورمراکز آموزشی زیادی در کشورمان وجود دارد که دوره های ابتدایی و پیشرفته طراحی دوخت لباس را برگزار می کنند. برای این که بتوانید فهرست کاملی از بهترین کورس های آموزشی را به دست آورید، نیاز است که سری به اینترنت بزنید. از این طریق خواهید توانست مشخصات، نشانی و شماره های تماس این کورس ها را پیدا کنید و با آنان در زمینه شرکت در کلاس ها، صحبت نمایید. اما از جمله معروف ترین مراکز می شود به دوره طراحی لباس جهاد دانشگاهی، دانشگاه تهران و غیره اشاره نمود. 

از طرف دیگر، می شود با مراجعه به افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند نیز، بهترین آموزشگاه ها را پیدا کرد. طبعاً طراحان سر و کار بیشتری با این دوره ها دارند و مشاوران خوبی در این بخش می باشند. خلاصه این که، راه های متفاوتی را می توانید در پیش بگیرید تا بهترین مراکز آموزشی طراحی و دوخت لباس در ایران را پیدا نمایید. 

به یاد داشته باشید که بهترین آموزشگاه ها، دارای مشخصات خاصی می باشند که با سر زدن به آنان و یا مراجعه به وب سایت های رسمی شان، می توانید از چگونگی آموزشی که می دهند، مطلع گردید. حتی برخی از این مراکز، دوره طراحی لباس در ترکیه را نیز برگزار می کنند که این می توان بسیار برای کار آموزان مفید واقع گردد. 

آموزش طراحی لباس و دوخت با بهترین تجهیزات

آموزش طراحی لباس و دوخت با بهترین تجهیزاتبرای آموزش طراحی کردن و دوختن لباس، به تجهیزات گوناگونی نیاز است. برای این که بدانید چگونه از این لوازم استفاده کنید، خوب است که در گام نخست، در یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کنید. به این ترتیب، اساتیدی که آموزش را انجام می دهند، شما را راهنمایی خواهند نمود که بهتر بتوانید خرید این لوازم را انجام دهید و در کنار آن چگونه از این ابزارها استفاده کنید. اصولاً دوره های آموزشی ابتدایی این موارد ذکر می شود که بسیار برای کسانی که تازه شروع می کنند، هم جذاب است و هم سودمند. 

در چنین کلاس هایی می توان شیک ترین طراحی لباس را فرا گرفت و با ابزاری که در اختیار دارید، از جمله طراحان لباس و دوخت و آن تبدیل شوید. اما وسایل طراحی لباس عبارتند از: 

 • انواع نرم افزاد 
 • کاغذ های مخصوص 
 • مداد های رنگی و سیاه 
 • ماژیک و مارکر 
 • پاک کن ها 
 • تراش ها 
 • محو کننده ها 
 • و غیره وسایل مورد نیاز دیگر 

طراحی لباس و دوخت از مبتدی تا پیشرفته

طراحی لباس و دوخت از مبتدی تا پیشرفتهمراکز گوناگونی را می شود در گوشه و کنار کشورمان پیدا کرد که به صورت حرفه ای و مقدماتی کلاس های طراحی دوخت لباس را برگزار می کنند. می شود با مراجعه به مراکز مختلف طراحی لباس و دوخت ارزان را آموزش دید و با هزینه های کمی، بهترین کشیدن و طراحی کردن بهترین مدهای روز دنیا را فرا گرفت. 

البته در این آموزش گاه ها طراحی لباس عروس و طراحی لباس با مداد رنگی را فرا خواهید گرفت. این بیشتر برای کسانی می باشد که به صورت مبتدی آموزش را آغاز کرده اند. در هر صورت، در هر جایی که زندگی می کنید، می توانید به آموزشگاه های دولتی و خصوصی جهت فراگیری این حرفه، نام نویسی کرده و فراگیری درس ها را آغاز کنید. 

در این آموزش گاه ها می شود در کلاس الگوسازی و دوخت شرکت کرد و یا آموزش طراحی لباس با نرم افزار را فرا گرفت. خلاصه این که شما می توانید روش های متفاوتی از این حرفه را بیاموزید و پس از این که این دوره ها را پشت سر گذاشتید، فوراً در بازار کار جذب شوید و یا این که خودتان به صورت رسمی شرکت طراحی لباس و دوخت آن راه اندازی کنید. به این ترتیب در مدت زمان کمی قادر خواهید بود که به یک حرفه ای تبدیل شوید. همه این ها به خلاقیت و پشتکار خودتان نیز ربط مستقیمی دارد. 

مزیت های آموزش طراحی لباس و دوخت در ایران

مزیت های آموزش طراحی لباس و دوخت در ایرانشرکت در دوره های آموزشی طراحی و دوخت لباس، این امکان را به شما می دهد که تا بتوانید از این پس، با وسواس بیشتری لباس را خریداری کنید و یا این که خودتان آن را بدوزید. در این کلاس ها برای تان آموزش های گوناگونی داده خواهد شد که به راحتی قادر خواهید بود رنگ های پارچه ها را با هم دیگر ست کنید و یا این که مدل های جدیدی ابداع نمایید. روی هم رفته، می شود از جمله مزیت های شرکت در چنین کلاس هایی را این گونه بیان کرد: 

 • یاد گیری مهارت طراحی 
 • بالا بردن مهارت خلاقیت 
 • شناخت جنس پارچه ها و نوع دوخت شان 
 • شناخت بازار کسب و کار 
 • انواع طراحی های دیگر 
 • و … 

تفاوت های انواع آموزش های طراحی لباس و دوخت در چیست؟

تفاوت های انواع آموزش های طراحی لباس و دوخت در چیست؟دوخت و طراحی هر لباسی فرق می کند. در دنیای مد، تفاوت ها نقش اساسی را دارند و به نوعی خلاقیت ذهن شما است که باعث می گردد با ارائه یک مدل و طرح جدید، نامی پر آوازه پیدا کنید. ولی تفاوت هایی که انواع آموزش های طراحی لباس و دوخت آن دارد، از شیوه تدریس، تجهیزاتی که در اختیار کار آموز قرار می گیرد تا روش الگو برداری لباس ها برای سنین و جنیست های گوناگون، فرق می کند. هر کدام از آموزشگاه ها متدهای متفاوتی را در این زمینه به پیش می گیرند و هم باعث ایجاد فرق هایی می گردد. 

خلاصه این که اگر می خواهید به یک طراح خوب و حرفه ای تبدیل شوید، بهتر است که به بهترین آموزشگاه ها مراجعه نمایید. به این طریق خواهید توانست که با پرورش استعداد و خلاقیت خود، بهترین طرح ها لباس را وارد بازار کنید و بسیار زود هم شروع به درآمدزایی نمایید. آموزشگاه های خوب در کشورمان کم نیستند و برای پیدا کردن شان، نیاز است که اندکی جستجوی بیشتری انجام دهید. خلاصه این که برای حرفه ای شدن راه دشواری را در پیش دارید؛ هر چند اگر علاقمند باشید، این راه سهل خواهد شد. 

در کل، در آموزشگاه ها الگوسازی به روش حجمی و آموزش تخصصی لباس شب و غیره در دوره های متفاوتی برگزار می شود که می توان در آن ها شرکت جست. 

بازار کار طراحی لباس و دوخت در تهران

بازار کار طراحی لباس و دوخت در تهرانتهران از جمله شهرهایی می باشد که در آن شرکت ها و برندهای گوناگونی از پوشاک فعالیت می کنند. در چنین بازاری است که طراحان مجرب و با تجربه می توانند به راحتی کار مورد علاقه خود را پیدا کنند و سپس به در آمدزایی برسند. کار در این عرصه بسیار دشواری می باشد و بایستی در کنار تجربه و خلاقیت، وقت زیادی هم برای خلق طرح ها جدید کنار گذاشت. اگر به این موارد به خوبی توجه داشته باشید و تلاش بیشتری انجام دهید، خواهید توانست که به زودی در بازار جا بیافتید و پروژه های کلانی را روی دست بگیرید. 

در کل، به دلیل وجود کارگاه ها و مزون های مختلف در پایتخت کشور، شرایط برای طراحان لباس، بیشتر مهیا است. برای این که بتوانید در یکی از شرکت ها بزرگ و برندهای معرف کار پیدا کنید، نیاز است که در گام نخست، مدارک معتبری از آموزشگاه های کشور یا خارج از ایران داشته باشید و سپس این که خودتان هم طراحی را به خوبی بدانید. 

با استخدام شدن در شرکت هایی که در آمد بالایی دارند، می توانید خودتان نیز شغل پول سازی داشته باشید. از جانب دیگر، شرکت های مستقلانه ای نیز در تهران فعالیت می کنند که کارشان طراحی لباس و ارائه آن به شرکت های های تولیدی پوشاک بزرگ می باشد. می توان در این گونه از شرکت ها هم کار خود را آغاز نمود. 

راهنمای ورود به کلاس های طراحی لباس و دوخت

راهنمای ورود به کلاس های طراحی لباس و دوختاگر تصمیم دارید تا در آینده به یک طراح لباس تبدیل شوید، باید این مسئله را در نظر داشته باشید که این کار، گرایش های متنوعی دارد. مثلاً دوره های آموزشی ای که برگزار می شود، به صورت تخصصی برای طراحی لباس کودک، بزرگ سال، زنانه و مردانه و همچنین پسران و دختران برگزار می گردد که هر کدام شان با هم دیگر فرق می کنند. 

پیش از ثبت نام کردن باید سر ذوقی هم در این بخش ها داشته باشید تا بتوانید به راحتی وارد این کار شوید. البته در این زمینه، نیاز است که نقاشی تان هم خوب باشد؛ هر چند در حال حاضر نرم افزارهای زیادی وارد بازار گردیده اند که توسط آن می شود طراحی لباس ها و دوخت آن را روی دست گرفت که این ابزارک ها، کار را بسیار ساده کرده اند. 

اما یکی از موضوعات بسیار مهم در این حوزه، این است که آموزشگاه های معتبری را بیابید. در چنین مراکزی، زمینه برای رشد و پیشرفت زیاد وجود داد؛ چون که اولاً چنین کورس هایی دارای اساتید مجرب می باشند که می شود از تجربیات آنان در خصوص حرفه ای شدن استفاده کرد و ثانیاً تجهیزات شان زیاد است که این خود کمک می کند تا کار آموز به راحتی با انواع ابزار طراحی و دوخت آشنایی حاصل کند و به مرور زمان به یک شخص کاملاً کاردان و کار بلد در صنعت مدل و فشن تبدیل گردد. 

مدارک لازم جهت ثبت نام در کلاس های طراحی لباس

مدارک لازم جهت ثبت نام در کلاس های طراحی لباسبرای شرکت در کلاس های طراحی لباس، نیاز به مدارک اساسی وجود دارد. شما باید در هنگام نام نویسی، مدرکی که هویت شما را مشخص کند، چندین قطعه عکس و … را به همراه داشته باشید. در کنار این، چندین فرمه را نیز باید پر کنید که بیشتر در آن اسم و نام خانوادگی و محل سکونت و این موارد ذکر شده است. 

البته این کار به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است. شما می توانید از طریق اینترنت هم نام نویسی را انجام دهید. هزینه کلاس طراحی لباس هم با هم دیگر فرق می کند. 

دوره های شیک ترین طراحی لباس و دوخت در کشور

دوره های شیک ترین طراحی لباس و دوخت در کشوردر مراکز تخصصی آموزش طراحی لباس، می توان طراحی نمودن شیک ترین و بروز ترین مدل ها را فرا گرفت. این موارد نیاز به خلاقیت دارد و همچنین این که با دنیای مد و دوخت لباس آشنایی کاملی داشته باشید. این کار از طریق شرکت در دوره های کوتاه و بلند مدت و همین طور سر زدن به مجلات طراحی مد، امکان پذیر است. 

خلاصه این که راه های متفاوتی را می توانید برای حرفه ای شدن در این زمینه، در پیش بگیرد که مهم ترین آن ثبت نام در دوره های آموزشی است. 

آموزش دهندگان برتر طراحی دوخت در تهران

آموزش دهندگان برتر طراحی دوخت در تهراندر تهران همان طور که گفته شد، آموزش گاه های زیادی وجود دارند که کارشان برگزار کردن کلاس های طراحی و دوخت لباس می باشد. می توانید با گشت و گذاری در این کورس ها، از نزدیک تجهیزات و امکانات شان را مورد بررسی قرار دهید و سپس اگر باب میل تان بود، ثبت نام را انجام دهید. 

برترین آموزشگاه ها دارای ویژگی های زیر می باشند: 

 • استادان مجربی دارند. 
 • تجهیزات شان تکمیل است. 
 • دوره های تئوری و عملی را برگزار می کنند. 
 • به صورت حرفه ای و بروز شده آموزش را انجام می دهند. 
 • و غیره 

برگزاری کلاس های حرفه ای طراحی لباس

برگزاری کلاس های حرفه ای طراحی لباسکلاس های حرفه ای طراحی لباس، با دوره های مقدماتی فرق های اساسی دارند. در این کلاس ها بیشتر افرادی شرکت می کنند که در این رشته فعالیت می نمایند. آن ها برای بروز شدن معلومات خود عمدتاً در چنین کارگاه هایی حضور می بابند و به این طریق، هم حرفه ای تر می شوند و هم این که مدارک جدید به دست می آورند. 

چنین کلاس هایی هم در داخل و هم بیرون از کشور دایر می گردد که می توان با مراجعه به بهترین آموزشگاه ها، دوره های موفقی را پشت سر گذاشت. 

مرکز تخصصی طراحی لباس مقدماتی

مرکز تخصصی طراحی لباس مقدماتیمراکز آموزشی گوناگونی در شهرهای متفاوت کشورمان وجود دارند که دوره های طراحی مقدمات و ابتدایی را برگزار می کنند. 

در این دوره ها افراد مبتدی شرکت می کنند و طبعاً آموزش شان فرق می کند. آنان روش های مختلفی را برای آموزش دیدن باید در پیش بگیرند. مثلاً کتاب طراحی لباس کودک، بزرگسال و غیره را تهیه کنند و بر اساس آن آموزش ها را ادامه دهند. 

البته در این دوره، کار عملی هم انجام می شود که این موضوع برای یادگیری بسیار با اهمیت است. در کل، اگر می خواهید که در آینده به یک طراح خوب لباس تبدیل شوید، به مراکز تخصصی این رشته برای شرکت در دوره های آموزشی، مراجعه کنید. 

این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.