آموزش پیشرفته طراحی لباس حرفه ای

آموزش طراحی لباس حرفه ای، طرفداران زیادی داشته؛ و امروزه به اشکال گوناگونی انجام می گیرد. به نحوی که در حال حاضر شاهد هستیم؛ که بخش های مختلف این هنر به صورت اینترنتی آموزش داده می شوند. نکته قابل ذکر این است؛ که جهت دریافت آموزش های مبتدی یا پیشرفته طراحی لباس، باید از منابع معتبر کمک گرفت. از طریق سایت های مرتبط می توان اطلاعات لازم در مورد بهترین کلاس های آموزشی حضوری و غیر حضوری را به دست آورد.

آموزش پیشرفته طراحی لباس حرفه ای

بازار کار طراحی لباس در تهران

بازار کار طراحی لباس در تهرانکار طراحی لباس در شهرهای بزرگی مثل تهران، بازار نسبتاً خوبی را به خود اختصاص داده است. به همین دلیل افراد زیادی علاقه مند هستند؛ که آموزش های حرفه ای این هنر را دنبال کنند. البته علاقه مند بودن به طراحی لباس، صرفاً جهت کسب درآمد نیست؛ بلکه دوستداران این حوزه، لذت زیادی را از هنر خود کسب می کنند.
اما در هر حال باید گفت؛ که طراحی لباس، بازار کار بسیار خوبی داشته؛ و یکی از علت های انتخاب آن، کسب درآمد است.

شایان ذکر است؛ که طراحی پارچه و لباس به نوبه خود، انواع مختلفی دارد. مثلاً می توان مواردی مثل طراحی لباس عروس، لباس زنانه یا طراحی لباس مردانه را نام برد. هر کدام از اینها و موارد مشابه، آموزش ها و مسائل خاص خود را دارند.

در اینجا به برخی از زمینه های بازار کار طراحی لباس در تهران اشاره می کنیم:

 • آموزشگاه های خیاطی
 • طراح کارگاه های دوخت
 • طراحی الگو و دوخت لباس در تولیدی ها
 • مربی آموزشگاه های خیاطی خصوصی و دولتی
 • برشکار لباس
 • سرپرست یا سوپروایزر خط تولید کارخانه های تولید پوشاک
 • انجمن طراحان پارچه و لباس

آموزش دهندگان طراحی لباس به صورت حرفه ای در کشور

آموزش دهندگان طراحی لباس به صورت حرفه ای در کشور در حال حاضر تعداد آموزش دهندگان طراحی لباس در کشور بسیار زیاد می باشد. این افراد در دو سطح مبتدی و پیشرفته فعالیت می کنند. بدون شک آموزش های ابتدایی، مقدمه ورود به موضوع طراحی لباس به صورت حرفه ای هستند.

لازم به ذکر است؛ که آموزش دهندگان طراحی لباس حرفه ای، روش های مختلفی برای ارائه درس های مربوطه دارند. یکی از بهترین و جالب توجه ترین این روش ها، آموزش مجازی طراحی لباس می باشد. 
با استفاده از آموزش مجازی یا غیر حضوری از هر جای ایران می توان وارد کلاس شد؛ و درس های لازم را دریافت کرد. اما نکته ای که در این میان وجود دارد؛ انتخاب مرجع آموزشی یا کیفیت کار آموزش دهندگان است.
این مسئله را نیز می توان از طریق سایت های اینترنتی معتبر فعال در این حوزه پیگیری کرد. این سایت ها راه های ارتباطی مناسبی داشته؛ و قادر به ارائه اطلاعات در خصوص کلاس های طراحی پوشاک سراسر کشور می باشند.

برگزاری دوره های فشرده طراحی لباس در تهران

برگزاری دوره های فشرده طراحی لباس در تهرانبسیاری از علاقه مندان به صنعت پارچه و پوشاک به دنبال دوره های فشرده طراحی لباس می باشند. این دوره ها در بسیاری از شهرهای ایران برگزار می شوند. اما بی تردید اهمیت این دوره ها در شهری مثل تهران بیش از جاهای دیگر است.

امروزه از طریق اینترنت می توان بهترین دوره طراحی لباس در تهران را پیدا کرد. ناگفته نماند؛ که قبل از پیدا کردن یک دوره خوب، بهتر است؛ هدف خود را از دریافت این آموزش ها و آنچه که در نهایت انتظار داریم؛ مشخص کنیم.
به عنوان مثال طراحی لباس بانوان یا کودکان با لباس های مردانه متفاوت است. سوای از این مسئله شیوه های مختلفی برای طراحی وجود دارد. طراحی لباس با گواش یا طراحی لباس با مداد رنگی از جمله مواردی هستند؛ که به کرات شنیده می شوند.
همچنین می توان به طراحی مد و لباس با استفاده از نرم افزارهای پیشرفته اشاره نمود.

مزیت های آموزش طراحی لباس در ایران

مزیت های آموزش طراحی لباس در ایرانبدون هیچ تردیدی باید گفت؛ که آموزش طراحی لباس در ایران، مزیت های زیادی دارد. مهم ترین مزیت آن، این است؛ که کشورمان را از ورود لباس ها یا طرح های گران قیمت خارجی بی نیاز می کند.
از طرفی آموزش طراحی مد و لباس در ایران با توجه به جوانب مختلف بومی از جمله فرهنگ یا شرایط اقلیمی صورت می گیرد. چرا که گاهی اوقات در بازار پوشاک وارداتی، شاهد یک سری مدل های خارجی می باشیم؛ که چندان با فرهنگ و سلیقه مردم ایران سازگار نیستند. از این رو آموزش های مناسب طراحی لباس به نوبه خود می توانند؛ به حفظ ارزش های فرهنگی کشورمان کمک کنند.

آموزش طراحی لباس در ایران با تنوع بالایی صورت می گیرد. به طوری که هر علاقه مندی با توجه به نیاز و سلیقه خود می تواند؛ دوره مناسب خود را پیدا کند. در این راستا معمولاً آموزش دوخت لباس نیز با کیفیت مطلوب صورت می گیرد.

آموزش جامع طراحی لباس در ایران

آموزش جامع طراحی لباس در ایرانآموزش جامع طراحی لباس در ایران از عبارت های پر جستجوی اینترنتی در حوزه صنعت پوشاک می باشد. بی تردید طراحی دوخت با کیفیت، مهم ترین عامل تاثرگذار بر زیبایی لباس به شمار می رود.

همان طور که پیشتر نیز اشاره کردیم؛ آموزش های طراحی لباس، بسیار گسترده بوده؛ و بسته به نوع لباس، نحوه تولید و مواردی از این قبیل دسته بندی می شوند. بدون شک کلاس هایی که با عنوان دوره جامع آموزش طراحی لباس برگزار می شوند؛ جنبه های مختلف این هنر را در نظر می گیرند.

بهترین راه جهت اطلاع یافتن از آموزش های جامع طراحی لباس در ایران، مراجعه به منابع مجاز اینترنتی است. منظور، سایت های فعال در حوزه آموزش رشته های مختلف هنری می باشد.

یکی از مهم ترین مسائلی که در آموزش های جدید طراحی لباس در کشور به آن توجه می کنند؛ استفاده از نرم افزارهای پیشرفته طراحی می باشد. در ادامه به ذکر برخی از مهم ترین این نرم افزارها می پردازیم:

 • جمینی
 • مارولوس
 • ایلاستریتور

هر کدام از این ابزارها، ویژگی هایی داشته؛ و امکانات خاصی را در اختیار طراحان مد قرار می دهند.

راهنمای ثبت نام طراحی لباس در کشور

راهنمای ثبت نام طراحی لباس در کشورراه های زیادی برای یافتن بهترین کلاس های طراحی لباس و ثبت نام در آنها وجود دارد. راحت ترین و آسان ترین راه این است؛ که مستقیماً و به صورت حضوری به آموزشگاه های هنری خصوصی یا دولتی مراجعه کنیم. در برخی از مراکز آموزشی فنی و حرفه ای نیز این آموزش ها ارائه می گردند.
اما یک سری راهنمایی های کلی در خصوص ثبت نام طراحی لباس در کشور وجود دارد؛ یا به بیان بهتر پیش از انتخاب منبع آموزشی و ثبت نام در دوره باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • میزان آشنایی فرد ثبت نام کننده با طراحی لباس یا موارد مشابه
 • میزان آشنایی متقاضی با هنر خیاطی و دوخت
 • خلاقیت و داشتن ایده
 • هدف از یادگیری کار طراحی پوشاک
 • مایل به طراحی چه سبکی از لباس هستیم (لباس عروس، کودک و …)
 • میزان آشنایی با کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی
 • توجه به بازار کار رشته ای از طراحی که انتخاب می کنیم.
 • اعتبار اموزشگاه و تجربه مربیان
 • ارائه مدارک معتبر (در صورت نیاز متقاضی)

برگزاری دوره آموزشی طراحی لباس توسط مجرب ترین اساتید در کشور

برگزاری دوره آموزشی طراحی لباس توسط مجرب ترین اساتید در کشورلباس پوشیدن، مقوله ای است؛ که به اندازه طول تاریخ بشر، پیشینه دارد. واضح است؛ که به مرور زمان نحوه تولید پارچه و پوشاک به کلی تغییر کرده است. به نحوی که هم اکنون تنوع فوق العاده ای در جنبه های مختلف این صنعت وجود دارد.

در حال حاضر شاهد برگزاری دوره های آموزشی طراحی لباس توسط مجرب ترین اساتید در نقاط مختلف کشور می باشیم. این مسئله نشان دهنده استقبال مردم از این هنر بی نظیر است. چرا که طراحی لباس، صرفاً یک هنر زیبا و سرگرم کننده نیست؛ بلکه بسیار کاربردی بوده؛ و بازار کار نسبتاً خوبی نیز دارد.

در دوره هایی که توسط مجرب ترین اساتید کشور، برگزار می شود؛ شیک ترین طراحی لباس را مشاهده می کنیم. این همان چیزی است؛ که اغلب هنرجویان به دنبال آن می باشند. البته شیک بودن یک طرح یا مدل تا حدودی سلیقه ای می باشد. 
در واقع هنر طراحان، این است؛ که با توجه به روحیات و شرایط اقشار مختلف مردم، لباس های مناسب آنها را طراحی کنند.

جهت ارتباط با مراکز معتبر برگزار کننده بهترین دوره های آموزشی در کشور می توان از اینترنت، کمک گرفت.

مدارک لازم جهت کلاس های طراحی لباس

مدارک لازم جهت کلاس های طراحی لباسدر مورد مدارک لازم جهت کلاس طراحی لباس، باید گفت؛ که برای ثبت نام در این کلاس ها، مدرک خاصی لازم نیست؛ مگر در مواردی که آشنایی با هنر خیاطی تا حدودی نیاز باشد.

امروزه بسیاری از آموزشگاه های هنری معتبر، پس از پایان کلاس طراحی لباس، اقدام به ارائه مدرک به هنرآموزان می نمایند. این مدارک برای ورود به بازار کار لازم بوده؛ و تا حدودی نشان دهنده مهارت افراد می باشند.
البته برخی اشخاص به صورت تجربی کار طراحی و دوخت لباس را دنبال می کنند. اما بی تردید دریافت آموزش از طریق کلاس های مناسب، تاثیر شگرفی بر پیشرفت کاری این افراد خواهد گذاشت.

شایان ذکر است؛ که جهت برگزاری کلاس های طراحی لباس، نیاز به ارائه مدارک معتبر از مراکز مجاز داریم. همان گونه که می دانیم؛ این مدارک به دسته های مختلفی قابل طبقه بندی هستند. به عنوان مثال می توان به عنوان مراکز آموزشی یا روش کار اشاره کرد.

هزینه های مربوط به دوره آموزش طراحی لباس حرفه ای چگونه است؟

هزینه های مربوط به دوره آموزش طراحی لباس حرفه ای چگونه است؟سوالی که برای بسیاری از علاقه مندان به هنر طراحی، مطرح می باشد؛ این است؛ که هزینه های مربوط به دوره آموزش طراحی لباس حرفه ای چگونه است؟
برای پاسخ به این سوال باید گفت؛ با توجه به آنچه که تا بدین جا در مورد انواع کلاس ها و دوره های طراحی لباس گفته شد؛ بدیهی است؛ که این دوره ها هزینه های مختلفی داشته باشند. بدیهی است؛ که هزینه چنین دوره هایی با توجه به مسائل گوناگونی تعیین می گردد.

برخی از عوامل تعیین کننده هزینه دوره های آموزشی طراحی پوشاک، عبارتند از:

 • طول مدت دوره
 • میزان تخصصی بودن دوره
 • نوع مدرک و میزان تجربه استاد یا مربی (دانشگاهی، بین المللی و …)
 • نوع مدارک ارائه شده در پایان دوره
 • حضوری یا مجازی بودن کلاس آموزشی
 • مکان و نحوه برگزاری کلاس
 • خصوصی یا عمومی بودن دوره (تعداد افراد شرکت کننده در کلاس)
 • نرم افزارها و موارد آموزش داده شده

ناگفته نماند؛ که در برخی از سایت های اینترنتی، آموزش رایگان طراحی لباس صورت می گیرد؛ که مبتدیان جهت آشنایی اولیه با این فن می توانند؛ از آن بهره ببرند.

لیست آموزشگاه های طراحی لباس در تهران

لیست آموزشگاه های طراحی لباس در تهرانتعداد آموزشگاه های طراحی لباس در تهران، نسبتاً زیاد بوده؛ و لیست کردن آنها تا حدودی وقت گیر است.
شایان ذکر است؛ که در یک آموزشگاه طراحی و دوخت با کیفیت عالی، کلیه مراحل تولید لباس آموزش داده می شود.

طراحی لباس جهاد دانشگاهی از جمله مراکزی است؛ که می توان آن را به عنوان یک مرجع خوب آموزشی معرفی نمود. در هر حال اینترنت، بهترین منبع جهت یافتن یک آموزشگاه طراحی لباس خوب می باشد. 
به عبارت دیگر به واسطه سایت های معتبر، می توان لیست بهترین آموزشگاه های طراحی لباس در تهران را تهیه کرد. در این آموزشگاه ها، فرآیندهای مختلف طراحی پوشاک تدریس می شوند؛ که در ادامه به ذکر برخی از آنها خواهیم پرداخت:

 • نحوه انتخاب جنس پارچه
 • انتخاب رنگ و نقش مناسب برای پارچه لباس
 • تزئیناتی مثل گلدوزی، مروارید دوزی و منجق دوزی
 • الگو و مد لباس
 • اندازه گیری دقیق و طراحی لباس بر اساس سایزهای استاندارد

تفاوت های انواع شیوه های طراحی لباس

تفاوت های انواع شیوه های طراحی لباسهمان گونه که در قسمت های قبل نیز بیان شد؛ تفاوت های قابل ذکری در بین انواع شیوه های طراحی لباس، وجود دارد. به عنوان نمونه می توان به تفاوت در وسایل طراحی لباس اشاره نمود. مثلاً طراحی لباس با مارکر متفاوت از طراحی لباس با نرم افزار است.

همچنین سبک مدل لباس ها نیز در کشورهای مختلف متفاوت است. طراحی لباس در ترکیه، عبارتی است؛ که به کرات دیده می شود. به نظر می رسد؛ که این مقوله به صورت یکی از زیر رشته های طراحی لباس تدریس می شود. 
ناگفته نماند؛ که در گذشته های دور، ترکیه، بخشی از ایران بوده؛ و سبک بسیاری از لباس های ترکی با فرهنگ ما سازگار است. چنان که هم اکنون نیز شاهد تعداد زیادی لباس ترکی در بازار ایران می باشیم.

هر چند که انواع شیوه های طراحی لباس، اختلاف اساسی با یکدیگر دارند؛ اما معمول ترین لوازم انجام این کار به شرح زیر هستند:

 • مداد طراحی
 • قلم سیاه
 • پاک کن
 • جعبه مداد رنگی
 • جعبه گواش
 • جعبه ماژیک
 • جعبه آبرنگ
 • دفترچه و کتاب طراحی

آموزش طراحی لباس با پیشرفته ترین تجهیزات در کشور

آموزش طراحی لباس با پیشرفته ترین تجهیزات در کشورامروزه با پیشرفت لوازم الکترونیکی و نرم افزارهای رایانه ای، روش پرداختن به بسیاری از مقوله های هنری و آموزشی نیز تغییر کرده است. طراحی مد و لباس نیز از این قاعده مستثنی نیست.
هم اکنون آموزش طراحی لباس با پیشرفته ترین تجهیزات در نقاط مختلف کشور انجام می گیرد. البته روش های ارائه و دریافت آموزش نیز تا حدودی تغییر کرده اند. به نحوی که می توان بهترین آموزش های هنری را به صورت آنلاین مشاهده کرد.

انتخاب شیوه سنتی یا غیر حضوری آموزش تا حد زیادی به شرایط افراد و به خصوص محل زندگی آنها بر می گردد. اما برای دریافت آموزش های پیشرفته و باکیفیت، باید به مراکز معتبر سراسر کشور مراجعه کرده؛ و یا از سایت های مرتبط با این مراکز راهنمایی گرفت.

در آموزش های حرفه ای و پیشرفته طراحی لباس، کلیه مراحل و فاکتورهای عرضه مدل های پوشاک، ارائه می گردد. تجهیزات به کار رفته، تاثیر زیادی بر این کار دارند.

این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.