آشنایی با استایل بوهو مردانه

آشنایی با استایل بوهو مردانه

استایل بوهو مردانه ازجمله استایل های پرطرفدار خصوصاً در بین جامع هنری و فرهنگ های غربی می‌باشد. راحتی و وجود هنر در این استایل، نکات اصلی آن محسوب می‌شوند. طرفداران بوهو از قوانین و اصول مد پیروی نمی‌کنند بلکه با استفاده از هنر و سلیقه خود، استایلشان را می‌سازند. اگر می‌خواهید از Boho تبعیت کنید نباید خلاقیت‌تان را به زنجیر بکشید، بلکه باید آن را رها کرده و کاملاً خودتان باشید.

با استفاده از این استایل می‌توانید از همه‌ استایل ‌های مُدرن و مرسوم، فاصله بگیرید و کاملاً متفاوت از دیگران باشید. درواقع بوهو راهی برای بیان و بروز آنچه که در درون فرد است می‌باشد. ستارگانی مانند جانی دپ، جیسون موموا و لنی کراویتز هم با تبعیت از این استایل، به محبوبیت آن افزودند.

بوهو، استایلی است که محدود به قوم و جنستی خاصی نیست بخاطر اکسسوری ها و موارد خاصی که در آن استفاده می‌شود، می‌تواند روحیه شما را کاملاً تغییر دهد. لباس های این استایل همگی گشاد و راحت بوده و در آنها احساس خستگی نمی‌کنید. همچنین الیافِ پارچه های بوهو معمولاً از نوع طبیعی است. اکسسوری هایی که در استایل Boho استفاده می‌شود بسیار متفاوت و هنرمندانه‌اند.

تمامی عناصر موجود در این استایل بسیار اهمیت دارند و همگی آنها در پوشش نهایی تاثیر می‌گذارند. اگر طرفدار استایل Boho مردانه هستید در ادامه به نکات و مواردی می‌پردازیم که می‌تواند شما را در انتخاب و داشتن پوشش مناسب یاری کند. همچنین برای نوع زنانه این استایل می‌توانید به مطلب آشنایی با استایل بوهو زنانه مراجعه کنید.

لباس های مناسب برای استایل بوهو مردانه

برای داشتن استایل بوهمین در وهله اول باید تمام هنجارها و محدودیت های جنسی را بشکنید. لباس های این استایل، شکل ساده‌ای ندارند و غالباً دارای طرح های مختلفی از جمله نقش گل و گیاه می‌باشد. برای لباس های خود از هر طرح و رنگی که دوست دارید میتوانید انتخاب کنید. مهم آن است که لباس متناسب با روحیه شما باشد و در آن احساس راحتی کنید. اصلا لازم نیست مرتب و اتو کشیده به نظر برسید، راحتی شما از همه چیز مهم‌‌تر است.

پیراهن گشاد و آستین کوتاه با طرح گل گلی انتخاب کنید. اگر هم پیراهن‌تان آستین بلند است، آستین هایتان را تا آرنج خود کنید. رنگ‌ های قهوه‌‌ای پُررنگ، خردلی، نارنجی، خرمایی و بلوطی از رنگ ‌های مناسب برای استایل بوهو مردانه محسوب می‌شود. لباس راه راه هم استایل شما را جذاب خواهد کرد.

اصلاً مجبور نیستید که به صورت مرسوم و عرف جامعه لباس بپوشید. می‌توانید چندتا از دکمه های پیراهن خود را باز بگذارید و یا آنرا همراه با تیشرت بپوشید و کلاً دکمه هایش را نبندید. در مورد انتخاب تیشرت هم آزاد هستید. تیشرت ‌های ساده و طرح‌ دار، هر دو، برای استایل بوهو مردانه مناسب هستند. فقط بخاطر داشته باشید که تیشرتتان نیز باید گشاد و راحت باشد.

دقت داشته باشید، مهمترین نکته در استایل بوهمین، لایه لایه لباس پوشیدن است. در انتخاب رنگ لباس هایتان، اگر آنها باهمدیگر مکمل باشند باعث می‌شود استایلتان جذاب‌تر شود. رنگ‌ های خنثی مانند سرمه‌ای، مشکی، سفید و خاکستری را می‌‌توانید با همه‌ رنگ‌ ها ست کنید.

آشنایی با استایل بوهو مردانه
آشنایی با استایل بوهو مردانه

انتخاب شلوار و شلوارک مناسب

بواسطه استایل بوهو مردانه، هم می‌توانید شلوار و هم شلوارک بپوشید و هیچ محدودیتی در هیچکدام از آنها وجود ندارد. در این استایل، شلوارک صرفاً مختص به تعطیلات و تفریحات ساحلی نیست بلکه میتواند مانند شلوار، یک عضو ثابت پوشش شما باشد. برای داشتن استایل منحصر به فرد و خاص از شلوارک هایی با طرح های خاص و خلاقانه استفاده کنید. اینکه شلوارکتان تنگ و یا گشاد باشد هیچ محدودیتی وجود ندارد.

اگر می‌خواهید از شلوار استفاده کنید پس باید چند شلوار جین در کمد لباس هایتان داشته باشید. شلوار جین را می‌توان با بسیاری از لباس ها به راحتی ست کرد. اینکه رنگمایه و خلوص رنگ شلوار جینتان در چه حدودی باشد چندان مهم نیست اما بهتر است شلوارتان تنگ و چسبان باشد.

شلوارهای جین زاپ‌دار یا پاره، استایل شما را بسیار جذاب خواهد کرد. این نوع شلوارها را می‌‌توانید به همراه کت (کوتاه یا بلند)، بوت و شال طرح ‌دار ست کنید. همچنین شلوارهای به رنگ خاکی نیز برای استایل بوهو بسیار مناسب هستند. پوشیدن شلوارهای پارچه‌ای یا کتان در این استایل محدودیتی ندارد. تنگ یا گشاد، هیچ فرقی نمی‌کند، همه چیز به سلیقه و راحتی خودتان بستگی دارد.

کفش مناسب برای استایل بوهو مردانه

صندل ها AKA بهترین انتخاب برای استایل بوهو مردانه می‌باشد. صندل های چرم نیز می‌توانند گزینه مناسبی باشند. یادتان باشد که هرچه صندل‌ های مردانه‌ تان به صندل ‌های گلادیاتوری زنانه نزدیک باشد، بهتر است. اگر از صندل خوشتان نمی‌آید میتوانید کفش های جیر بپوشید؛ کتانی (اسنیکرز) نیز می‌تواند استایل Boho شما را جذاب کند. در هوای سرد نیز می‌‌توانید پوتین ‌های بنددار بپوشید. پوتین ‌های جیر، در آب و هوای سرد بسیار مناسب هستند. پوتین چرم هم استایل بوهو مردانه را جذاب می‌سازد.

اکسسوری ‌ها

اکسسوری های خاص و هنرمندانه، نکته اصلی در استایل بوهو چه زنانه و چه مردانه هستند. می‌توان گفت انتخاب اکسسوری مناسب تکمیل کننده نیمی از راه شما است. اکسسوری ‌های Boho، مانند استایل آن، بازتابِ استایل شخصی و فردگردایی است. باید هنر و خلاقیت خود را در زمینه انتخاب اکسسوری ها به کار بگیرید. بهتر است اکسسوری‌ های کهنه یا وینتیج را انتخاب نمایید.

کولی‌ های کنفی، کمربندهای طرح‌ دار چرمی، کلاه‌ های فدورا، حصیری و شال ‌های اوورسایز و طرح ‌دار نیز گزینه‌ بسیار متفاوت و مناسبی محسوب می‌شوند که می‌توانند استایل شما را بسیار جذابتر نمایند. گردنبندهای بلند و انگشترهای بزرگ، تزیین کننده های استایل Boho محسوب می‌شود. برای این منظور می‌‌توانید چندین انگشتر و چندین گردنبند را به‌ طور همزمان بیندازید. فیروزه، پرطرفدارترین سنگ تزیینی در بوهمین است که باعث جذابیت و خاص‌تر شدن استایل مردانه شما می‌شود.

نکات مهم درمورد استایل بوهمین

اگر می‌خواهید به سبک بوهو مردانه لباس بپوشید، باید یک سری اصول کلی را رعایت کنید. از جمله نکات مرتبط با این استایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • همه‌ لباس‌ هایتان نباید تنگ باشد، بلکه باید لباس‌ های تنگ و جذب را به همراه لباس‌ های گشاد بپوشید. یا اینکه تمامی لباس هایتان گشاد باشد.
  • نباید همه‌ لباس‌ هایتان ساده و بدون طرح باشد. هرچه لباس های طرحدار بیشتر بپوشید، استایلتان جذاب‌تر خواهد شد.
  • اکسسوری ‌های بوهو و طرح‌ های لباستان باید ملهم از طراحی وینیج باشد.
  • هرچقدر دلتان می‌خواهد، زیورآلات بپوشید.
  • اگر از فروشگاه‌ های لباس دست دوم خرید کنید، هم در هزینه‌ هایتان صرفه‌ جویی کرده ‌اید، هم بوهمین شما جذاب‌ تر خواهد شد.
  • مدل موی جمع یا دم اسبی، موهای باز و آشفته و ریش، سبک بوهو مردانه را جذاب می سازند.
  • تاتو نیز یکی از المان های افزایش جذابیت در این استایل است. بازوها بهترین مکان برای تاتو هستند.
این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *