آموزش طراحی لباس چگونه است؟

کلاس های آموزش طراحی لباس چگونه است؟

آموزش طراحی لباس چگونه است؟ آیا کلاس های این طراحی می توانند در فضای اینترنت به مشتریان ارائه گردند؟

آموزش طراحی لباس چگونه است؟

آموزش طراحی لباس چگونه است؟

این سوال بسیاری از علاقه مندان به طراحی لباس‌های مختلف است که می‌توانند امروزه با گسترش فضای اینترنت آموزش طراحی لباس در این فضا با بهترین شکل ممکن انجام پذیرد.

علاقه مندان و کاربران فضای مجازی می‌توانند برای دسترسی به این آموزش ها از طریق سایت های اینترنتی اقدام کرده و با مشاورین و متخصصین در این زمینه در ارتباط باشند تا بتوانند تمامی آموزش های طراحی لباس را از صفر تا صد به صورت حرفه ای یاد بگیرند.

آموزش طراحی لباس چگونه است؟

 فرایند های طراحی لباس  از چه عناصری تشکیل می شوند؟

در طراحی لباس های متفاوتی  فرایندهایی مورد بررسی قرار می‌گیرند که این فرآیند ها می توانند شامل عناصر زیر باشند:

  • جنس‌پارچه: این مورد باید متناسب با نگاه، احساس و روحیات اغلب مشتریان انتخاب شود. در زمینه انتخاب جنس پارچه باید شرایط آب و هوایی و فصلی نیز در نظر گرفته شود. صدها نمونه پارچه در دسترس است که طراحان می توانند از آنها استفاده نمایند.
  • چاپ پارچه: در طراحی رنگ ها انتخابی برای چاپ و طرح پارچه باید متناسب به شرایط آب و هوایی انتخاب شوند. به کارگیری ایده‌های مثبت در تعیین رنگ مناسب با فصل های مختلف باعث می شود که مشتریان با انگیزه بیشتری این لباس ها را خریداری نمایند.
  • تزیینات روی لباس: شامل مواردی همچون گلدوزی، مهره دوزی و…می شود.
  • الگو: این مورد ساختار اصل لباس را شکل می دهد. در طراحی لباس طراحی الگو از اهمیت خاصی برخوردار است و اساساً نقشه قطعاتی است که با دوخته شدن به هم لباس را به وجود می‌آورد.
  • اندازه گیری: از مهم ترین موارد در حرفه طراحی لباس اندازه‌گیری است. به دست آوردن الگوی مناسب برای این طراحی با اندازه گیری های دقیق انجام می شود.
  • تحقیق درباره  مد: مطالعات دقیق درباره روند مد در فصل های آینده می تواند بهترین طراحی را در زمینه انواع لباس از خود بروز دهد.

آموزش طراحی لباس چگونه است؟

 اهمیت رنگ در طراحی لباس

یکی از مهمترین بخش هایی که یک طراح لباس باید مدنظر خود قرار دهد انتخاب رنگ است.

اهمیت انتخاب رنگ در طراحی لباس بسیار بالاست و این بخش یکی از مهم ترین بخش هایی است که می‌تواند مورد توجه تمامی طراحان لباس قرار بگیرد.

رنگ در واقع بازتابی از نور است که به شکل های متفاوت ایجاد می شود . رنگ ها می‌توانند در شاخصه رنگ های گرم و سرد در تولید لباس های مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

ترکیب رنگی به کار برده شده در طراحی لباس ها می‌تواند مشتریان را به خرید این لباس ها متمایز سازد.

این مطلب برایتان مفید بود ؟