آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس

آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس با مدرک بین المللی

برخی از مراکز آموزشی حرفه های مختلف آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس را به صورت فشرده و کوتاه مدت برگزار می کنند و بعد از اتمام آموزش مدارک بین المللی در ارائه داده می شود.

آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس

آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس

طراحی لباس از شغل های پر درآمد در دنیای امروز کسب و کار می باشد که با گذشت زمان شکل و فرم تازه ای به خود میگیرد و امکانات بیشتری برای طراحی بهتر در اختیار طراحان قرار می گیرد.
برخی از افراد به دلیل علاقه و یا کسب آگاهی از میزان درآمد این کسب و کار تازه تمایل زیادی به وارد شدن به این حرفه پیدا می کنند اما برای شروع طراحی باید دوره های مقدماتی را در مرحله ی اول گذرانده و بعد شروع به فعالیت کنند.
از این رو برخی از مراکز آموزشی به صورت فشرده این مهارت را به افراد طالب آموزش می دهند.
برخی از این آموزشگاه ها نیز بعد از اتمام دوره مدارک معمولی و یا بین المللی در اختیار کارآموزان قرار می دهند.

آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس

طراحی دوخت لباس برای پوشاک آماده

دوخت لباس های آماده نیز باید با استفاده از طرح و الگوهای مشخص انجام شود که آماده سازی آنها از طریق طراحان حرفه ای صورت میگیرد.
این طراحان اندازه ی لباس ها را در سایزهای استاندار طراحی کرده و برای استفاده عموم بعد از دوخت در مراکز فروش قرار می دهند.
این روش با توجه به سایزهای استاندارد برای تولید انبوه مورد استفاده قرار می گیرد.
این نوع طراحی نیز خود دارای دو بخش می باشد که به دلیل تولید در حجم بالا این تقسیم بندی ها انجام می شود.
مجموعه طراح و مجموعه تولید انبوه دو بخش مهم در طراحی پوشاک آماده می باشد.
در این بین مجموعه طراح پوشاک های با کیفیت تری را تولید می کند که این موضوع در واقع مربوط به تبلیغ برای تولید انبوه می باشد.

آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس

اهمیت چاپ پارچه در آموزش فشرده و کوتاه مدت طراحی لباس

هر فصل دارای شاخص هایی برای انتخاب لباس می باشد که در طراحی لباس به این موضوع بسیار اهمیت می دهند.
در هنگام طراحی،بسیاری از طراحان به رنگ ها و پس زمینه ی مورد استفتده برای چاپ بر روی لباس ها بسیار دقت می کنند زیرا این طرح ها می توانند در صورت مناسب بودن با موقعیت حاضر نما و جذابیت زیادی را برای افراد ایجاد کند و به نوعی موجب تبلیغ لباس به همگان خواهد شد.
برای مثال از قاعده های مورد استفاده در طراحی لباس می توان گفت که برای داشتن طرحی ایده ال در فصل های زمستان از رنگ های زرد روشن و رنگ های تیره استفاده نمی کنند.
همچنین برای ایجاد نما و جذب بیشتر افراد به سمت لباس های مورد طراحی از لوازم تزئینی بر روی لباس استفاده می کنند که شامل مواردی چون گلدوزی ،مهره دوزی،توردوزی و …خواهد بود.

این مطلب برایتان مفید بود ؟