بهترین مجله های عکاسی دنیا

بهترین مجله های عکاسی دنیا

مجله های عکاسی در دنیا بسیار هستند که به طور حرفه‌ای در این زمینه درحال فعالیت هستند. می‌توان گفت آرزوی هر عکاسی، چاپ شدن عکس هایش در این مجلات است. در ادامه به معرفی 11 تا از بهترین مجلات عکاسی می‌پردازیم. البته تهیه نسخه چاپی این مجلات در ایران اصلا کار آسانی نیست و با توجه به آنکه تمامی آن ها بین المللی هستند از هزینه بالایی نیز برخوردار می‌باشند.

مجله عکاسی Popular Photography

این مجله مناسب عکاسان تازه کاری و متوسطی است که می‌خواهند در زمینه عکاسی اطلاعات بیشتری کسب کنند. شعار مجله پاپیولار پوتوگرافی این جمله «چگونه عکس‌های فوق‌العاده داشته باشیم» است. این مجله نسبت به سایر مجله های عکاسی از کیفیت کاغذ مناسبی برخوردار نیست. با این حال دارای مطالب بسیار کاربردی می‌باشد.

بسیاری از ترفندهای عکاسی که در مجله Popular Photography توضیح داده شده برای علاقمندان به عکاسی بسیار ساده و موثر می‌باشد. همچنین در این مجله اخبار تجهیزات، ویژگی های دوربین ها و اتفاقات دنیای عکاسی، پوشش داده می‌شود. نوشته های آن نیز، خوش لحن و به زبان روزنامه نگاری حرفه‌ای است.

بهترین مجله های عکاسی دنیا
بهترین مجله های عکاسی دنیا

مجله عکاسی Digital Photo Pro

این مجله برای تازه کاران و بویژه ویدئو گرافرها بسیار مناسب است. می‌توان گفت تنها نقطه قوت و مثبت مجله دیجیتال پوتو پرو، مصاحبه های فوق‌العاده آن با عکاسان است. این مصاحبه ها بسیار جامع بوده و از تجربه های عکاسان مختلف است. به یاد داشته باشید که این مجله 15 سال مستمر و بی‌وقفه چاپ شده است.

مجله عکاسی Shutterbug

به راحتی می‌توان گفت محتوای این مجله نسبت به سایرین، مورد رضایت هر فردی است. وجود تصاویر زیاد و همراه بودن مقالات با عکس های فوق‌العاده در مجله Shutterbug، توانسته علاقه عکاسان حرفه‌ای تا دوستداران عکاسی را به خود جلب کند. معرفی محصولات جدید در کنار ترفندهای عکاسی، بسیار کاربردی و متوازن می‌باشد. نوشته های خوب، عکس های عالی و قاب‌بندی تمیز و جذاب از دیگر خصوصیات مجله Shutterbug است.

مجله Photolife

این مجله جز مجلات عکاسی پرتیراژ است که دارای مقالات تراز اول برای عکاسان حرفه‌ای می‌باشد. شعار مجله پوتولایف «راهنمای شما در بدست آوردن هر تصویری» است. می‌توان گفت صفحه بندی متوزان و زیبای این مجله، جذابترین ویژگی آن است. محتوای این صفحات به گونه‌ای است که از حجم مطالب نه ذهن شما خسته می‌شود و نه اینکه با صفحه خالی روبرو خواهید شد.

عکس های مجله Photolife از ابتدا تا انتها، خیره کننده است و تقریبا تمامی مطالب به حرفه‌ای‌ترین فرم ممکن، نوشته شده‌اند. در میان سایر مجله هایی که در این بخش ذکر شده، از لحاظ کیفیت و انتخاب عکس، پوتولایف از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است. این مجله از دسته مجلات عکاسی است که اگر تنها به عکاسی علاقه‌مند نیز باشید، هرگز نمی‌توانید از کنار آن بدون قدری تامل، بگذرید.

مجله عکاسی Shutter Magazine

می‌توان گفت شاتر مگزین یکی بهترین و معتبرترین مجله موجود نه تنها در این لیست بلکه در دنیا است. این مجله انتخاب بسیار مناسبی برای عکاسان شاغل و حرفه‌ای که به دنبال آموزش، توصیه و الهام گرفتن است. Shutter Magazine به جامع‌ترین و بی‌نظیرترین شکل ممکن تقریبا هر سوژه‌ای را که بعنوان سوژه‌ی اصلی هر نسخه خود انتخاب می‌کند، معرفی می‌نماید.

همچنین شاتر مگزین دارای مقالات جامعی در زمینه تاثیرات شبکه های اجتماعی در دنیای عکاسی است که در هر نسخه، بخشی از مجله را به این پدیده‌ی جدید و فراگیر در دنیای عکاسی امروز، اختصاص می‌دهد. درواقع این مجله ترکیب متوازنی از عکس های باکیفیت، نوشته های عالی و طراحی پایدار است.

بهترین مجله های عکاسی دنیا
بهترین مجلات عکاسی دنیا

مجله Click

این مجله یک انتخاب متفاوت با اطلاعاتی تقریبا جامع برای عکاسان، خصوصا عکاسان خانم است. در میان مجلات عکاسی، مجله کلیک زنانه‌ترین قاب‌بندی و نگاه را به دنیای عکاسی دارد. البته این موضوع بدان معنی نیست که این مجله برای آقایان هیچ جایگاه و سخنی ندارد. گاهی اوقات لحن مجله جوان و خام بنظر می‌رسد اما همواره الهام بخش و امیدوار کننده است.

یکی از بخش های اختصاصیکه برای تازه‌کاران نیز بسیار جذاب می‌باشد بخشی بنام «نقد» است. در این قسمت عکس هایی که توسط مخاطبان ارسال می‌گردد، نقد کارشناسانه‌ می‌شود. مجله Click در تیراژ، جامعیت، صفحه بندی، طراحی و کیفیت، شاید برترین نباشد، اما حتما از متوسط ها بهتر است.

مجله Photograp

این مجله مناسب برای افرادی است که به گالری گردی عاقه دارند و تمایل دارند از وضعیت گالری های معتبر عکاسی آگاه شوند. درواقع مجله پوتوگرف بیشتر به معرفی گالری های شاخص عکاسی می‌پردازند تا موضوع عکاسی. البته در هر نسخه خود به معرفی چند کتاب، موقعیت های عکاسی و یکسری مقاله در رابطه با موضوع عکاسی می‌پردازد. تنها مشکل این مجله، تمرکز بیشتر آن بر شهر نیویورک است.

مجله Nature Photographer

این مجله انتخاب مناسبی برای عکاسان حیات وحش، علاقه‌مندان به عکاسی طبیعت و لند اسکیپ است. تمام فضای صفحات مجله بوسیله تصاویر و یادداشت های ادیتورها و عکاسان حرفه‌ای پر شده است. درواقع هنگامی که شما مجله را ورق بزنید از اول تا آخر آن تصاویری همراه با دست نوشته های عکاسان را می‌بینید.

به راحتی می‌توان گفت که مجله نیچر پوتوگرَپر در میان سایر مجلات عکاسی، بیشترین تاثیر را از خود عکاس پذیرفته است. تمامی مجله تحت تاثیر عکس ها و متن های عکاسان می‌باشد و هیچ مسیر ثابتی در هیچ نسخه‌ای وجود ندارد. همچنین نکته مثبت دیگری که دارد، تعداد بسیار اندک تبلیغات در آن است ( کمتر از 7 درصد از تعداد صفحات ).

مجله Outdoor Photography

این مجله انتخاب ایده آلی برای علاقه‌مندان و تازه کاران دنیای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت است. Outdoor Photography تقریبا دارای بهترین کیفیت چاپ و قطعا بهترین کیفیت کاغذ و انتخاب تصاویر در این لیست است. برخلاف مجله Nature Photographer، دارای راهنمایی هایی در رابطه با محل های عکاسی طبیعت، و مقالات مفیدی درباره ترفندهای عکاسی لند اسکیپ و عکاسی طبیعت است. همچنین سوژه‌ی ویژه‌ی هر نسخه توسط سردبیر مجله نوشته میشود که همیشه دارای مطالبی مفید و ترفندهایی کاربردی است.

مجله Black & White

این مجله بیشتر نگاهی به تاریخچه عکاسی و شاخصه های آن از قدیم تا به عصر حاضر را دارد. Black & White همچنین نگاه ویژه‌ای به هنرهای معاصر خصوصا در زمینه عکاسی دارد. غالب محتوای آن معمولا بر اساس معرفی پروفایل یک آرتیست می‌باشد. بلک اند وایت هم همانند Photograph، معمولا به معرفی گالری های ممتاز می‌پردازد.

مجله Black+White Photography

اگر بخواهیم به شما بی‌نظیرترین مجله با شگفت‌ انگیزترین عکس های سیاه و سفید معرفی کنیم، قطعا این مجله است. Black+White Photography ز هر لحاظ، جامع و کامل است. این مجله حاوی ایده های ناب برای علاقه‌مندان به دنیای عکاسی سیاه و سفید می‌باشد.

بهترین مجله های عکاسی دنیا
بهترین مجلات عکاسی دنیا

این مطلب برایتان مفید بود ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.